Cena sneakersów nie spada – a ludzie je kupują coraz chętniej! Poznaj sekret tego obuwia i wykorzystaj go w swoich działaniach marketingowych.

Większość sprzedawców detalicznych specjalizujących się w obuwiu dla nastolatków musi polegać na wysokich zniżkach – na potwierdzenie tych słów wystarczy krótka wycieczka do pierwszego lepszego centrum handlowego. Oczom ujawniają się ogromne zniżki na różnego rodzaju buty młodzieżowe. Ale wizyty w sklepach ujawniły też inną prawdę – buty typu sneakers nie były przecenione, ale jeśli już – to te redukcje nie były duże. Nacisk na towary w pełnej cenie jest  kolejnym dowodem na to, że branża sneakersów cieszy się solidnym gruntem na rynku.

Z czego to wynika?

Opiera się to na bardzo prostych zasadach znanych wszystkim marketingowcom. Konsumenci są gotowi płacić pełną cenę za wysokiej jakości, bogate emocjonalnie, wysokomarżowe produkty i usługi. Na drugim końcu są konsumenci którzy starają się wydawać tak mało, jak to tylko możliwe, na zakup podstawowych, tanich towarów. Konsument, który jest emocjonalnie zaangażowany w produkt, dużo o nim wie i jest gotów wydać na niego naprawdę dużą ilość pieniędzy, jeśli ten spełnia jego oczekiwania. Wszystko inne jest dla niego zwykłym towarem.

Innymi słowy, ci sprzedawcy, którzy zaspokajają potrzeby miłośników konkretnej niszy, tych, którzy z pasją interesują się ściśle określonymi produktami, radzą sobie dobrze. Marki i sprzedawcy detaliczni muszą rozumieć swoich klientów i umieć odróżniać tych, którzy naprawdę angażują się w produkt lub markę, od tych, którzy postrzegają swój zakup jako towar. Zrozumienie i egzekwowanie tych rozróżnień będzie kluczem do sukcesu w przyszłości. Marki i sprzedawcy detaliczni muszą dowiedzieć się, jak przyciągnąć jeszcze więcej pasjonatów.

Entuzjastom zależy na produktach premium.

Sneakersy to produkt premium. To synonim dzisiejszej mody, lepszych materiałów i kolorów osadzonych w trendach. Oferta Retrokicks prezentuje to najlepiej i potrafi tę tendencję wykorzystać w swoich działaniach marketingowych. Produkty premium napędzają rynek. Sprzedaż obuwia sportowego dla mężczyzn powyżej przeciętnej ceny we wszystkich kanałach wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat o 75%. Sneakersy są butami wybieranymi przez współczesnych młodych ludzi. Każdy jeden taki but sportowy jest butem będącym równocześnie ostatnim krzykiem mody – za to ludzie płacą, i będą płacić więcej i chętniej.

Jak to wykorzystać?

Prawdą jest, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się kupić konkretną parę sneakersów. Niektóre powody to między innymi dlatego, że kochają ich konkretny styl, a może są fanem określonej kolorystyki, a może dlatego, że but ten ma dla nich emocjonalne znaczenie. Nie sposób ich wszystkich wymienić, do tego potrzeba byłoby osobnego artykułu. Oczywiście czasami dokonujemy zakupów instynktownych, ale nawet wtedy te buty mają uzasadniony powód, dla których kupiono je, a nie inne. Kupowanie sneakersów nie jest tanim hobby, więc gdy klient następnym razem będzie miał zamiar kupić parę tych butów, daj mu jak najwięcej gotowych korzyści i powodów, dla których to zrobi – w pełnej cenie, oczywiście.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe