Czeka nas podróż samochodowa – liczymy wydatki

Jak obliczyć wydatki na podróż własnym autem? Koszty podróży samochodem są uzależnione od wielu czynników. Jeśli wybierasz się na wakacje własnym samochodem musisz zawczasu obliczyć ile to będzie kosztować. Musimy pamiętać, że łączny koszt podróży samochodem to nie tylko paliwo. Do strat warto dodać również ewentualne ubezpieczenie auta, dodatkowe wyposażenie lub opłaty za drogi.

Długość trasy a paliwo

Od przejeżdżanych kilometrów zależy ilość benzyny. Do kalkulacji strat na paliwo potrzebujemy znajomości średniego spalania naszego pojazdu. Jeśli chcesz wyliczyć straty na paliwo dokładniej, należy podzielić wybraną trasę na odcinki według prędkości. Dzięki temu kierowca może obliczyć ile spali samochód na autostradach, w mieście czy na zwykłych drogach. Jeśli cały czas będziemy jechać autostradą z wielką prędkością, ilość spalonego paliwa będzie większa od uśrednionego.

Płatne trasy

Drugim ważnym czynnikiem jest to, gdzie zamierzamy jechać. Zarówno w Europie, jak i w Polsce jest dużo płatnych dróg. Podróżujący musi płacić za oddzielne odcinki trasy lub wykupić specjalne naklejki na auto, które umożliwiają bezpłatną jazdę konkretną drogą w ciągu miesiąca lub tygodnia. Dodatkowo płatnym może się okazać przejazd mostami i tunelami. Wysokość opłaty zależy od typu pojazdu i od drogi, którą chcemy przejechać.

Wydatki dodatkowe

Są to koszty, które koniecznie musimy zaplanować. Mowa idzie o obowiązkowych zakupach przed wyjazdem, w tym jedzenie, woda, apteczka. We Francji dodatkowo wymagany jest alkomat i komplet żarówek. W Niemczech kierowca musi posiadać specjalną naklejkę ekologiczną. Zalecamy zainwestować w rozszerzone ubezpieczenie, które obejmuje dodatkową pomoc w przypadku awarii. Może ono oszczędzić wiele nerwów podczas podróży.

Online obliczenie kosztów podróży samochodowej

Jeśli planujesz wyjazd służbowy,  możesz skorzystać z kalkulatora online. W Internecie jest wiele kalkulatorów obliczenia kosztów podróży. Musimy tylko podać punkt, z którego wyruszamy i punkt, gdzie kończymy. Należy jednak pamiętać, że są to orientalne obliczenie. Jeśli chcesz dokładnie wyliczyć możliwe koszty, należy sprawdzić cenę paliwa i wskazać wszystkie etapy podróży.

Gdzie uzyskać środków na podróż samochodem

Jeśli nie masz pomysłu, gdzie znaleźć dodatkowych kosztów na wymarzoną podróż, możesz śmiało ubiegać się o pożyczkę. Jest to bardzo łatwy i prosty sposób na otrzymanie niezbędnego wsparcia finansowego. Teraz pożyczka online jest dostępna przez Internet na bardzo przejrzystych i bezpiecznych warunkach. Przed zaciągnięciem kredytu należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze warto porównać aktualne propozycję. W tym celu możemy skorzystać ze strony marketpozyczka.pl, która zawiera informację o wszystkich dostępnych pożyczkobiorcach oraz warunkach współpracy z firmami pozabankowymi. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru wystarczy wejść na stronę pożyczkobiorcy, zarejestrować się i złożyć wniosek. Po dokonaniu niezbędnych czynności pieniądze trafiają na rachunek pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut. Jest to również dobra opcja, kiedy nagłe zaskoczyły nas problemy finansowe podczas podróży i nie stać nas na powrót do domu.

Ostatnie komentarze
  1. Majka

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe