Dom weselny – czy można się utrzymać z takiego biznesu?

W niektórych branżach praktycznie nigdy nie trzeba narzekać na brak zainteresowania klientów, gdyż popyt jest niemal zawsze. Jako przykład można tu podać chociażby branżę ślubną, która nie musi obawiać się kryzysu, gdyż zapotrzebowanie na usługi w tej dziedzinie zawsze jest spore. Jeśli więc decydujemy się na prowadzenie domu weselnego, możemy mieć pewność, że zainteresowanie będzie zawsze. Ale co tym, czy biznes się utrzyma, zdecyduje przede wszystkim zadowolenie klientów.

Prowadzenie domu weselnego to dobry pomysł na biznes, pod warunkiem, że zanim otworzymy jego podwoje dla pierwszych gości, zrobimy dobry biznesplan i przygotujemy się do prowadzenia działalności na różnych polach. Na wstępie warto zadbać przede wszystkim o lokalizację. To jedna z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Przykładowo http://www.hotelwitek.pl/pl/conference-centre.html to zdecydowanie lepsze miejsce na zorganizowanie wesela niż dom weselny położony z dala od dużego miasta, na uboczu i z trudnym dojazdem. Młoda para najczęściej bowiem tak wybiera dom weselny, aby znajdował się jak najbliżej kościoła czy urzędu stanu cywilnego, w którym odbywać się będzie ślub.

Wszystkie kwestie dopracowane w stu procentach

Dobry dojazd i lokalizacja to jednak nie wszystko. Bardzo ważna jest odpowiednio przygotowana sala weselna, zaplecze sanitarne i techniczne, doskonałej jakości catering i sprawna obsługa. Jeśli któryś z tych elementów nie działa tak, jak powinien, nie trzeba się dziwić, że goście raczej nie będą zadowoleni i nie będą polecali usług firmy innym przyszłym nowożeńcom. Nawet najlepsza lokalizacja i najnowocześniejszy wystrój wnętrza nie pomoże, jeśli jedzenie będzie po prostu niedobre, a obsługa bardzo powolna lub niemiła. Jeśli więc planujemy weselny biznes, musimy pamiętać, by wszystkie jego elementy były dopięte na ostatni guzik.

Praca w niestandardowych dniach i godzinach

Prowadząc dom weselny trzeba również zdawać sobie z tego sprawę, że jest to praca, która nie odbywa się od poniedziałku do piątku. Najbardziej zapracowane są te dni, które dla większości osób są wolne od pracy. Owszem, właściciele domu weselnego mają zwykle wsparcie w postaci rozbudowanej kadry pracowników, jednak i tak musza samodzielnie doglądać biznesu, aby mieć pewność, że wszystko odbędzie się dokładnie tak, jak tego sobie zażyczyła młoda para. Trzeba więc liczyć się z tym, że nie będzie weekendów czy długich wyjazdów wakacyjnych, a przynajmniej nie na starcie biznesu, gdy nie będziemy mogli sobie jeszcze pozwolić na zatrudnienie menadżera, który będzie zajmował się wszystkimi formalnościami.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe