Fotoobrazy – zdjęcia drukowane na płótnie

Pamiętne i cenne chwile nie powinny trwać tylko w naszej pamięci, ale także warto zrobić coś, by mimo wszystko były wciąż żywe i bardziej namacalne. Wysoka jakość zdjęć drukowanych na płótnie jest dobrym sposobem na ożywienie dowolnego wspomnienia. Niezależnie od tego, czy jest to portret Twojej rodziny, czy też malownicze piękno natury, te intymne chwile najlepiej zachowują się na trwałym nośniku, który jest odporny na zniszczenie spowodowane przez kontakt ze szkodliwymi elementami, jak kurz czy promienie słoneczne.

Zdjęcia na płótnie – początki idei

Od początku sztuki fotografowie dążyli do tego, by ich zdjęcia pozwalały uchwycić w migawkę oszałamiające piękno, które po raz pierwszy przyciągnęło ich uwagę – by móc się tym jednym kadrem podzielić z innymi. I chociaż piękne zdjęcie od początku było w tym celu drukowane, to w kontekście stosowanego tradycyjnie obramowania i błyszczącego papieru, nie można było oddać jego piękna w wystarczający sposób. Całe szczęście dzisiaj technologia pozwala tworzyć fotoobrazy na płótnie w sposób podobny do malarstwa artystycznego.

Wydruki na płótnie mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi technikami drukowania. Niektóre z tych zalet wyróżnimy w niniejszym artykule, natomiast jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na ten temat – koniecznie zajrzyj na www.galeriadruku.com.pl.

Profesjonalny wygląd

Z racji tego, iż wydruki na płótnie nie niosą zbyt dużej ilości połysku, osoby które się im przyglądają mogą skupić się wyłącznie na szczegółach zdjęcia – nic nie będzie ich rozpraszać. Nic dziwnego, że obecnie większość biur decyduje się powiesić zdjęcia wydrukowane na płótnie w swoich wnętrza, skoro niosą one tak profesjonalny wygląd.

Trwałość

Jest to prawdopodobnie najbardziej definiująca cecha – bez względu na to, czy wybiera się zdjęcie ze swojej rodzinnej kolekcji czy gotowych wzorów dostarczanych przez drukarnię, zawsze można mieć pewność co do trwałości fotoobrazów. W większości przypadków wydruki na płótnie są wykonane z wytrzymałego materiału i jest to jeden z tych powodów, które sprawiają iż obrazy w muzeach i galeriach sztuki istnieją od setek lat i nadal nie straciły swoich walorów. To płótno im na to pozwala i dzisiaj możemy z tego skorzystać decydując się na taką oprawę zdjęć właśnie.

Walory estetyczne

W przeciwieństwie do tradycyjnych zdjęć, które wyglądają płasko na ścianie, płótna potrafią naprawdę wyróżniać się we wnętrzu i przyciągać uwagę. W zależności od szczegółów i jakości przedstawione na nich jest naprawdę zwykłe zdjęcie. Aby jeszcze bardziej dopełnić ich splendor, możesz użyć ramek najlepiej pasujących do pomieszczenia, które są do nich odpowiednio dopasowane, ale nie dominujące. Efekt będzie zachwycający!

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe