Gotowy szablon www czy strona na zamówienie – co się bardziej opłaca?

office-605503_960_720

Chcesz prowadzić własnego bloga, zakładasz portal tematyczny czy firmową stronę www? W każdej z tego typu działalności niezbędna jest własną domenę, hosting i witryna internetowa. O ile dwie pierwsze kwestie załatwimy od ręki, o tyle trzecia jest nieco bardziej skomplikowana. Komu zlecić wykonanie strony internetowej i czego oczekiwać od wykonawcy? Przed Wami kilka praktycznych wskazówek.

Na co warto zwrócić uwagę, zlecając wykonanie szaty graficznej strony?

Zlecając wykonanie unikalnego layoutu specjaliście, powinniśmy wiedzieć, czego od niego wymagać. W tym celu już na wstępie musimy określić potrzeby i funkcjonalności, które oddamy w ręce naszych użytkowników. Pierwszym zadaniem jest rozplanowanie, w którym miejscu strony i w jakiej formie zamieścimy wtyczkę społecznościową, opcję zapisu do newslettera czy baner reklamowy. Istotne są także takie kwestie, jak sposób wyświetlania kolejnych wpisów (w sytuacji prowadzenia bloga) czy sposób zaimplementowania zakładek na firmowej stronie www. Aspektów tych jest całkiem dużo i nie sposób wszystkich wymienić.

O czym jeszcze nie wolno zapomnieć?

Przymierzając się do zamówienia strony musimy pamiętać, że przedsięwzięcie to nie kończy się na współpracy z programistą. Musimy również zadbać o kwestię zdjęć do poszczególnych postów, a także o stworzenie profesjonalnych tekstów na swoją stronę www.

W trakcie poszukiwania zdjęć do witryny miejmy na uwadze, że zasoby internetowe, choć łatwe do pobrania, rządzą się swoimi prawami, a konkretniej – prawami autorskimi. Nie wszyscy wiedzą, że pozyskiwanie zdjęć metodą „na chybił trafił” z Google Grafiki jest nielegalne. Aby działać zgodnie z prawem i zaoszczędzić sobie nieprzyjemności, warto korzystać z portali stockowych. Wiele z nich oferuje darmowe materiały dobrej jakości, dlatego też zdecydowanie warto odwiedzić strony takie jak: https://unsplash.com, https://pixabay.com, https://stocksnap.io czy https://www.splitshire.com.

Zlecając wykonanie prostej wizytówki www, powinniśmy dobrać zdjęcia i przekazać je programiście. On z kolei osadzi je w odpowiednich miejscach na stronie. Ci, którzy są na etapie poszukiwania rzetelnego wykonawcy strony www od A do Z, powinni zerknąć tutaj: strony internetowe Kalisz. Klikając w link, przejdziemy do witryny, na której możemy zamówić nie tylko wykonanie strony, ale również jej wypozycjonowanie.

Co lepsze: gotowy szablon www czy grafika na zamówienie?

Zakupienie gotowego szablonu www jest o tyle wygodne, że trwa zaledwie kilka chwil. Uproszczone metody płatności, atrakcyjne ceny i duży wybór szablonów zachęcają do skłonienia się ku gotowym rozwiązaniom. Czy zawsze będzie to jednak najlepsza opcja? Otóż niekoniecznie. Gotowy szablon jest trudny do modyfikacji, dlatego planując większe zmiany, do jego ceny musimy doliczyć i tak koszt pracy programisty. Ponadto, tego typu rozwiązanie nie prezentuje się wyjątkowo, stanowi pewnego rodzaju kalkę podobną do wielu innych stron, przez co utrudnia wyróżnienie się w sieci. Znacznie lepszym wyjściem okazuje się skorzystanie ze strony internetowej na zamówienie. Dłuższy czas oczekiwania na witrynę osłodzi fakt, że będzie ona niepowtarzalna i w pełni dopasowana do potrzeb naszych klientów.

Ostatnie komentarze
  1. Majka

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe