Jak porównywarki ubezpieczeń zmieniły nasze zakupy OC?

Zakup ubezpieczenia OC to obowiązek każdego posiadacza pojazdu. Ubezpieczenie OC może nie gwarantuje nam pełnego bezpieczeństwa na drodze, ale jest swego rodzaju gwarancją wypłaty odszkodowania za wyrządzone przez nas szkody, podczas prowadzenia pojazdu. Zakup OC prawie każdemu kojarzy się z nieustanną gonitwą za dobrymi warunkami oraz korzystną ceną. Obecnie możemy sprawdzić wiele ofert w jednym miejscu, co zdecydowanie ułatwia sprawę. Oto, jak porównywarki ubezpieczeń zmieniły nasze zakupy OC.

W jaki sposób można aktualnie dokonać zakupu ubezpieczenia OC?

Jeszcze 15 lat temu, mało, kto by pomyślał, że zakup ubezpieczenia OC będzie możliwy w domowym zaciszu. Zanim na rynek weszły pierwsze towarzystwa ubezpieczeniowe, które zaczęły oferować zakup ubezpieczenia OC przez telefon, jedynym sposobem na ubezpieczenie pojazdu od odpowiedzialności cywilnej, było udanie się do placówki konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. W tamtych czasach multiagencje nie były jeszcze tak powszechne. Dopiero z upływem paru lat, na rynku pojawiły się miejsca, gdzie oferowano ubezpieczenia wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Dzisiaj natomiast, mamy możliwość kupienia ubezpieczenia bez wychodzenia z domu i to nie tylko przez telefon.  Możemy dokonać tego za pośrednictwem porównywarek internetowych, które przeanalizują dostępne dla nas oferty. Taką ofertę uzyskamy na przykład, na stronie https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc.

Jaką korzyść może dać nam ubezpieczenie w punkcie stacjonarnym?

 Zakup ubezpieczenia OC w punkcie stacjonarnym niegdyś nie należał do zbyt przyjemnych czynności.  Jeszcze niespełna 20 lat temu, aby zawrzeć umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym i zakupić tym samym ubezpieczenie OC, musieliśmy udać się do placówki ubezpieczyciela, poświęcić czas nie tylko na dojazd, ale również na oczekiwanie na dostępnego konsultanta.  Kilka lat później sytuacja troszeczkę uległa zmianie. Na rynku dostępne zaczęły być multiagencje ubezpieczeniowe. Dzięki temu, mogliśmy zaoszczędzić czas, który trzeba było poświęcić na przeprowadzenie kalkulacji ubezpieczenia OC w każdym z towarzystw ubezpieczeniowych z osobna. Mimo tego wszystkiego, przy obecnych udogodnieniach, jakie umożliwia nam internet, jedyną korzyścią, jaką daje nam zakup ubezpieczenia stacjonarnie, jest spotkanie z drugim człowiekiem i powierzenie mu przygotowanie oferty ubezpieczeniowej.

Co dobrego dają nam porównywarki ubezpieczeń OC?

Porównywarki ubezpieczeń przyniosły ze sobą przede wszystkim wygodę. Dzięki temu, że możemy z nich korzystać, sami jesteśmy w stanie wygenerować sobie ofertę ubezpieczeniową. Nie musimy marnować czasu na dojazd i przesiadywanie u ubezpieczyciela lub w multiagencji ubezpieczeniowej.  Korzystając chociażby z takich stron, jak Wygodnie.pl, w domowym zaciszu i bez nerwów straconych w korkach lub komunikacji miejskiej, możemy porównać wygenerowaną ofertę ubezpieczeń OC. Wystarczy wypełnić podstawowe dane dotyczące pojazdu, kierowcy oraz dotychczasowych zniżek i oferta zostanie przygotowana w mgnieniu oka. Ponadto, oferta może się różnić od tej, uzyskanej stacjonarnie i być dla nas korzystniejsza ze względu na cenę lub warunki, a dodatkowym plusem jest fakt, że jeżeli właśnie wygasło nam ubezpieczenie, to nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ zakupu OC możemy dokonać online. Kupując ubezpieczenie przez internet, możemy również uzyskać dodatkowe zniżki.

Ostatnie komentarze
  1. Kubas

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe