Jak przygotować się do pracy w grupie?

Burze mózgów, mastermindy i tego typy spotkania działają bardzo korzystnie w zespołach w pracy. Spotykając się co jakiś czas, na przykład z okazji ważnych projektów, tworzenia nowych strategii, wspólnie można wypracować świetne koncepcje promocji, komunikacji czy planów długoterminowych. Jednakże nie wystarczy tylko zaprosić na takie spotkanie wszystkich z biura, a trzeba się właściwie przygotować, a my poradzimy.. jak!

Przygotuj swój zespół

Zawsze przed planowanym spotkaniem należy przygotować do niego każdego uczestnika. Dobrą praktyką jest wysłanie maila z informacją o spotkaniu z kilkodniowym wyprzedzeniem. Nie zapomnij też określić temat całej dyskusji oraz najważniejsze jej elementy, aby każdy miał możliwość dokonania reaserchu na własną rękę. Taka praktyka pozwoli na świetne przygotowanie techniczne i uniknięcie długiego wstępu podczas spotkania. W końcu każda minuta jest ważna!

Zaplanuj spotkanie na poranne godziny, aby nie stresować się, że zaraz będzie koniec pracy, a każdy będzie myślami już w domu. Poza tym rano mózgi są najbardziej aktywne i przy szczycie swoich możliwości. Właśnie wtedy tworzą się najlepsze pomysły!

Przygotuj pomieszczenie do pracy w grupie

Kolejnym ważnym elementem jest przygotowanie pomieszczenia do pracy w grupie. Przede wszystkim najważniejsze są krzesła, stolik – najlepiej taki, by wspólnie przy nim usiąść. Przydadzą się też dodatkowe elementy, takie jak tablica na markery. Będzie można na niej zamieszczać hasła przewodnie, stworzyć mapę myśli lub przygotować finalną koncepcję. Do tego zadania warto wyznaczyć jedną osobę, której pismo jest na tyle czytelne, że nikt nie będzie mieć problemu z rozszyfrowaniem tego, co jest napisane na tablicy.

Dobre oświetlenie to kolejny ważny element. Nie może być ani za ciemno, ani za jasno. Dobra wentylacja – w końcu w jednym miejscu będzie kilka osób na raz, wystarczy kilka minut, a zrobi się duszno i gorąco. Nie zapomnij także o dodatkowych pomocach multimedialnych. Zabierz ze sobą komputer, może projektor, aby udostępniać istotne informacje za pomocą rzutów ekranu. Dostęp do internetu także będzie bardzo pomocny.

Najważniejsze i już kończymy! Pamiętaj, aby dokładnie zaplanować spotkanie i przygotować bloki tematyczne. Gdy napotkasz ścianę, ludzie nie będą wiedzieć co dalej robić, jak poradzić sobie z problemem, idź dalej, a po chwili wróć do sedna. Czasami zmiana tematu jest zbawienna.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe