Jak sprawić, by pracownicy chętniej przychodzili do pracy? 3 sprawdzone zestawy pomysłów

Zabierasz swoich pracowników na spływy kajakowe. Zamawiasz pizzę na spotkania. Ale kto troszczy się o okazjonalne dodatki, jeśli twoi pracownicy nie są zachwyceni tym co dzieje się w miejscu pracy każdego dnia? Dokonaliśmy przeglądu najlepszych udogodnień, które sprawią, że pracownicy będą chętniej przychodzić do pracy!

1. Bądź zorganizowany.

Niezależnie od tego, czy chodzi o biznesplany, wizytówki, introligatorskie konferencje czy kopie marketingowe, przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele informacji. Ale przy tak wielu ważnych sprawach kierowniczych ciężko jest umieścić porządek na wysokiej liście priorytetów. Kto wie o tym lepiej niż pracownicy, którzy pracują w zdezorganizowanym lub zagraconym biurze?

Ich wydajność i motywacja mogą ucierpieć, gdy ciężko będzie znaleźć ważne informacje, narzędzia i materiały. Kiedy mówisz o organizacji swojego miejsca pracy, musisz podjąć decyzję o tym, co należy zorganizować, a w zasadzie jest kilka obszarów na które możesz baczniej popatrzeć. Te pięć obszarów to:

• partykuły biurowe,
• przestrzeń i układ mebli,
• informacje elektroniczne,
• zarządzanie czasem.

2. Spraw, by biuro było wygodne.

Projektowanie komfortowego biura to coś więcej niż tylko estetyka, uważna dbałość o design może zwiększyć zadowolenie pracowników. W obecnej gospodarce często koncentrujemy się na wynajmie powierzchni biurowej w oparciu o cenę, przy mniejszej dbałości o projekt, układ, czy oświetlenie. Jednak inteligentni liderzy biznesowi myślą już poza istniejącymi ustawieniami i opcjami mebli, kiedy przenoszą się do nowego biura lub remontują przestrzeń. Ta świeżo pokryta farbą przestrzeń i nowy dywan, który podarował ci właściciel, gdy podpisałeś umowę najmu jest świetny, ale są inne małe inwestycje czasu i pieniędzy, które mogą przekształcić twoje biuro w bardziej produktywną przestrzeń roboczą.

Warto dowiedzieć się więcej na temat tworzenia wydajnego środowiska biurowego. Krótko mówiąc, zapewnienie wygodnego otoczenia wymaga czegoś więcej niż tylko solidnego biurka i wygodnego krzesła – zawiera wysokiej jakości oświetlenie jak te ze strony strefalamp.pl, dobrą wentylację oraz wysokiej jakości system ogrzewania i chłodzenia.

3. Postaw na wspólnotę.

Stwórz więcej otwartych przestrzeni w biurze, obszarów roboczych z niskimi panelami, które ułatwiają komunikację z całodziennym dostępem do miejsca, w którym pracownicy nie tylko jedzą czy piją kawę, ale także spotykają się w czasie pracy. Ważne jest również, aby zastanowić się, co się dzieje, gdy ktoś w dużym środowisku otwartego biura musi skoncentrować się na dużym projekcie lub prowadzić konferencję telefoniczną. Otwarte przestrzenie działają tylko wtedy, gdy pracownicy mają dostęp do obszarów, w których mogą skoncentrować się na określonym zadaniu. Jednym z rozwiązań są biura, które można rezerwować lub wykorzystywać w razie potrzeby. Te biura mogą być małe, ale powinny być bardzo funkcjonalne. Powinny być wyposażone w dobre oświetlenie, systemy telefoniczne i technologię niezbędną do wykonywania najważniejszych zadań.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe