Kilka skutecznych porad SEO dla małych firm

Jako właściciel małej firmy, musisz wziąć pod uwagę jeden prosty, ale bardzo ważny fakt. Kiedy ludzie przeprowadzają wyszukiwanie w Google, możliwy jest tylko jeden z dwóch wyników: znajdą Twoją witrynę lub znajdą twoich konkurentów.

Przy około 45 000 wyszukiwań w Google na sekundę, pojawienie się w pierwszych kilku wynikach wyszukiwania Twoich produktów lub usług może mieć ogromny wpływ na Twoją firmę. Zajmowanie najwyższych stanowisk może jednak być dla każdego małego biznesu raczej oszałamiającym, zniechęcającym i nieuchwytnym zadaniem. Jednak mają na to sposoby wiodące firmy zajmujące się SEO takie jak https://dolp.pl – z chęcią udzielając najlepszych wskazówek SEO dla małych firm.

Wysokiej jakości content

Rozważając potencjalny ranking danej strony, treść na tej stronie jest absolutnie niezbędna. Aktualizacje wyszukiwarek w ciągu ostatnich kilku lat wyeliminowały wartość, a nawet przeanalizowały taktykę upychania słów kluczowych. Wyszukiwarki ewoluowały w kierunku bardziej inteligentnych sposobów analizowania trafności tekstu na stronie internetowej, dlatego treść nadal odgrywa dużą rolę w czynnikach rankingu. Ważne jest, aby każda strona była na temat i zapewniła coś wartościowego dla czytelników.

Wartość słów kluczowych

Właściciele małych firm zazwyczaj nie wiedzą, jak kierować słowa kluczowe na stronę internetową lub bloga. Bardzo ważne jest, aby treść brzmiała naturalnie i nie wolno zalewać strony słowami kluczowymi. Chodzi o to, aby zidentyfikować podstawowe słowa kluczowe, które będą kierować na stronę internetową, a następnie wspierać te słowa kluczowe za pomocą semantycznie i tematycznie powiązanych słów kluczowych i fraz. Narzędzie Adwords świetnie sobie z tym radzi (aby korzystać z tego narzędzia, musisz założyć konto Goodle Adwords). Użyj paska „wyszukaj nowe słowo kluczowe i propozycje grup reklam” i wprowadź kilka haseł, a następnie kliknij przycisk „pobierz propozycje”. Szukaj terminów, które mają sens i mają ruch większy niż 100 (im wyższy tym lepszy). Włącz te frazy do treści każdej strony, do której się odnoszą. Nie nadużywaj ich, pisz dla swoich gości. Po zakończeniu spójrz na swój tekst i spróbuj stworzyć tytuł, który będzie interesować czytelników, ale zawiera również główne słowa kluczowe.

Cenne informacje

W dzisiejszych czasach optymalizacja pod kątem wyszukiwarek polega właśnie na przyczynianiu się do przekazania klientom wartości dodanej. W tej chwili najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla SEO swojej małej firmy, jest zdobycie przywództwa w swojej niszy i aktywne uczestnictwo w blogach, forach i innych społecznościach społecznych, które są specyficzne dla Twojej branży lub segmentu. Firmy, które obecnie wygrywają w SEO to te, które tworzą dobre, niepromocyjne treści. Powinieneś skupić się na pozyskiwaniu nowych klientów, którzy jeszcze nie wiedzą, że mają problem, który rozwiązuje Twoja firma. Poinformuj, doradź i poucz – ani się nie obejrzysz, a w te sposób dokonasz sprzedaży. Przekaż im cenne informacje. Im więcej tak robisz, tym lepiej będziesz pozyskiwać dla siebie tematy związane z Twoją firmą – a nie tylko słowa kluczowe.

Linkowanie wysokiej jakość

Jakość kontra ilość jest kluczem do udanej inicjatywy budowania linków. W ciągu ostatnich kilku lat Google wielokrotnie aktualizował ten algorytm, gdzie silny nacisk kładziono na jakość linków, a nie ich ilość. Minęły czasy, w których budowało się tysiące losowych backlinków do witryny  po to, by zobaczyć, jak ta pnie się do góry wyników wyszukiwania. Lepiej jest budować linki w ramach autorytatywnych zasobów o wysokiej jakości treści. To pozwoli cieszyć się długoterminowym sukcesem.

 

Ostatnie komentarze
  1. SEM7

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe