Nie masz zdolności kredytowej a pilnie potrzebujesz pieniędzy – co robić?

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem braku zdolności kredytowej, gdyż albo za mało zarabiają, albo zbyt wiele maja obciążeń kredytowych. Zdolności nie mają też najczęściej osoby, które pracują na umowach cywilno-prawnych lub mają nieudokumentowane dochody. Co robić w przypadku, gdy pilnie potrzebujemy gotówki?

Aktualna polityka kredytowa banków jest bardzo mocno restrykcyjna. Aby otrzymać zwykły kredyt gotówkowy trzeba przedstawić sporo dokumentów, między innymi zaświadczenia o dochodach. Banki badają również zdolność finansową wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej, w której znajdują się informacje na temat wszystkich zobowiązań, jakie posiada dana osoba nie tylko w bankach, ale również w sklepach sprzedających na raty czy u operatorów telewizyjnych czy komórkowych. Często więc wnioski o kredyt są w bankach odrzucane.

Dodatkowa gotówka nie tylko w banku

Dobrą alternatywą dla produktów bankowych są w ostatnim czasie pożyczki online udzielane przez firmy pozabankowe. Oferta pożyczek jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu każdy bez problemu może znaleźć produkt na miarę swoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych. Jeszcze do niedawna w firmach pozabankowych można było otrzymać jedynie popularne chwilówki, czyli pożyczki na niewielką kwotę, którą trzeba było oddać jednorazowo. Teraz jednak bez problemu można znaleźć także ofertę pożyczek na raty. Dostępne są dosyć wysokie kwoty, które po rozłożeniu na kilkanaście czy kilkadziesiąt rat nie są problemowe do spłaty.

O pożyczkę dużo łatwiej niż o kredyt

Pożyczki online są o wiele łatwiej dostępne niż kredyty w banku. Aby złożyć wniosek pożyczkowy najczęściej wystarczy podać dane z dowodu osobistego. Nie trzeba przedstawiać żadnych zaświadczeń o zarobkach ani innych dokumentów, które potwierdzają dochody czy sytuację finansową. Firmy pozabankowe sprawdzają jednak swoich przyszłych klientów w ogólnopolskich bazach dłużników. Dbają bowiem o to, by pożyczać pieniądze jedynie osobom odpowiedzialnym, które poważnie podchodzą do swoich zobowiązań finansowych. Pożyczki online nie dostaną więc osoby zadłużone, które nie spłacają swoich długów.

Pożyczki online trzeba brać odpowiedzialnie

Pożyczki online są doskonałym rozwiązaniem w przypadku chwilowego braku gotówki. Należy jednak pamiętać, by zawsze brać je odpowiedzialnie i mierzyć kwotę pożyczki na swoje możliwości finansowe. Trzeba bowiem pamiętać, żeby pożyczkę spłacić w terminie. Osoby, które potrzebują konkretnej ilości gotówki, właśnie taką kwotę powinny pożyczyć nawet wtedy, gdy dostępna do pożyczenia kwota jest sporo wyższa. Dzięki temu załatają swoją dziurę budżetową, a jednocześnie nie zadłużą się ponad własne możliwości. Pożyczki online to dobry zastrzyk finansowy w razie chwilowego braku gotówki, ale nigdy nie należy ich traktować jako źródło utrzymania czy jako sposób na spłatę innych zobowiązań. W taki sposób można jedynie wpaść w pętlę zadłużenia, z której trudno będzie wyjść.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe