Od majstra do kierownika – kariera na budowie?

1

Biorąc pod uwagę różnorodność branży budowlanej, wybór ścieżki kariery, która najlepiej wykorzystuje swoje umiejętności i spełnia Twoje ambicje może być przytłaczająca. Ponieważ mało prawdopodobne jest, że wylądujesz od razu w pracy swoich marzeń w pierwszych latach w tym przemyśle, poświęć trochę czasu, aby zastanowić się, jak rozwijać swoją karierę – to inteligentny ruch, aby od majstra przejść umiejętnie drogę do kierownika.

Praktyczny rozwój

Budownictwo jest jedną z tych branż, która nagradza wkładany wkład. Jeśli jesteś niezawodny i chętny do podjęcia pracy fizycznej, nie boisz się stanowiska robotników, w tym z chęcią wykonasz murarskie i rusztowanie – awanse będą dla ciebie dostępne bez dodatkowych wymagań szkoleniowych. Potencjał, aby przyspieszyć pracę w karierze zawodowej, może być ograniczony, ale Twoje zaangażowanie może zaimponować pracodawcom na tyle, aby zaoferować ci coraz to lepsze – w tym lepiej płatne stanowiska.

Rozwój akademicki

Jak każda kariera, twój postęp w pracy na poziomie wejścia zależy od możliwości korzystania z przedstawionych Ci możliwości. Wiele stanowisk w branży budowlanej przewiduje szkolenie zawodowe lub akademickie – należy rozważyć, który kierunek będzie najbardziej odpowiedni do wymagań twojej kariery.

Praktyki zawodowe są dostępne dla osób w wieku powyżej 16 lat, nie tylko w edukacji pełnoetatowej. W kursach trwających od 1 do 4 lat uczniowie uczą się razem z doświadczonymi profesjonalistami i zarabiają pieniądze podczas trenowania. Praktyka jest programem strukturalnym mającym na celu zapewnienie konkretnego szkolenia i praktycznego doświadczenia.

W celu pojęcia bardziej wyspecjalizowanych miejsc pracy, może być wymagany bardziej wyczerpujący poziom studiów. Wyższe dyplomy są przeznaczone dla studentów, którzy chcą tego szkolenia – ale nadal chcą prowadzić swoją karierę w tej branży. Jako alternatywa dla uniwersyteckich studiów są też specjalne szkolenia. Jednak jeśli zdecydujesz się na studia licencjackie to zwykle zajmuje około 3-4 lata.

Stopień ten wcale nie musi być konieczny w przypadku niektórych stanowisk, ale prawda jest taka, że w branży budowlanej nigdy nie ma dość wiedzy i umiejętności – wszystko to może pomóc w ramach awansu by realizować wybraną karierę. Wybrany kierunek studiów wskazuje poświęcenie i to że angażujesz się w realizację swoich zawodowych celów. Tym bardziej że ta branża jest konkurencyjna, szczególnie w dziedzinach takich jak architektura, geodezja czy inżynieria strukturalna – tam stopnie uniwersyteckie są koniecznością.

Kwalifikacje zawodowe

Kiedy stajesz się profesjonalistą w branży budowlanej, Twoja kariera może opierać się na akredytacji instytucjonalnej. W zależności od obszaru wiedzy specjalistycznej lub specjalizacji musisz wziąć pod uwagę, jakie kwalifikacje trzeba pozyskać, by wspinać się po tej drabinie. Na przykład wiele stanowisk kierowniczych może wymagać certyfikacji.

Droga do sukcesu

Pracownicy z branży budowlanej nigdy nie przestają się uczyć. Wraz z wprowadzaniem nowych urządzeń i materiałów należy rozwijać nowe akredytacje i umiejętności. Znajomość tych osiągnięć i zrozumienie trendów w wybranym kierunku są niezbędnymi umiejętnościami – zapoznaj się z wiadomościami branżowymi, tak że wtedy kiedy przychodzi okazja, będziesz gotowy, aby poprowadzić swoją karierę we właściwym kierunku.

Artykuł przygotowaliśmy wspólnie z serwisem Dom z keramzytu – Lecadom.pl

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe