Otwieramy firmę holowniczą – na jaki wydatek początkowy musimy się nastawić?

Usługi transportowe związane z holowaniem uszkodzonych lub powypadkowych samochodów to pomysł na biznes, który ma dosyć duże szanse na przetrwanie nawet na konkurencyjnym rynku. Firmy holujące auta są bowiem potrzebne praktycznie wszędzie, aby szybko i sprawnie dojechać do klienta. Osoby, które decydują się na taką formę prowadzenia działalności, musza mieć jednak świadomość, że wiąże się ona z dosyć sporym wydatkiem początkowym. Aby firma miała rację bytu, musi przede wszystkim posiadać sprawne i bezproblemowo działające samochody holujące.

Sprawdzona laweta w Berlinie i w każdym innym mieście to przede wszystkim dobrej jakości samochody. Stare, zużyte lawety z pewnością nie będą dobrym rozwiązaniem, gdyż same często będą wymagały naprawy. A jeśli samochód będzie wyłączony z codziennej działalności, może to znacznie utrudnić realizację firmowych usług. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy firma dopiero startuje na rynku i ma do dyspozycji tylko jedną lawetę – wtedy, gdy ona się zepsuje, trzeba będzie na pewien czas w ogóle zrezygnować ze świadczenia usług. Warto więc od razu wybierać sprawne samochody, które zapewnią ciągłość świadczenia usług. A to jest oczywiście związane z kosztami początkowymi.

Największy wydatek to zakup aut

Na starcie działalności największym wydatkiem dla firmy świadczącej usługi transportowe jest zakup odpowiednich samochodów. W zależności od tego, jaka będzie skala biznesu, taki zakup to kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy. Owszem, jest to spory wydatek, ale trzeba pamiętać, że dosyć szybko zacznie się zwracać. Wszystkie zakupione samochody będą bowiem na siebie zarabiać. Nawet, jeśli kupimy je w kredycie, możemy liczyć na to, że każde auto zarobi sporo więcej niż wynosi miesięczna rata do banku. Poza kupnem aut, firma transportowa musi mieć również odpowiednią lokalizację. Ważny jest nie tylko sam budynek, ale również parking, na którym będzie można stawiać samochody. Jeśli nie dysponujemy własnym terenem, konieczne jest kupienie kawałka ziemi lub wynajęcie odpowiedniej posesji. Warto od razu wybierać takie miejsce, które będzie służyło także w przyszłości w miarę rozwoju firmy.

Biznesplan dobry na start

Wydatki związane ze startem działalności bardzo często przewyższają możliwości finansowe osób, które chcą rozpocząć własny biznes. Jeśli jednak właściciel firmy nie dysponuje odpowiednimi środkami, jeszcze nic straconego. Jest bowiem wiele możliwości uzyskania dobrego i korzystnego kredytu na start lub kredytu na rozwój działalności. Ofertę takich produktów można dziś bez problemu znaleźć w większości banków. Jeśli jednak chcemy zakładać firmę ze środków uzyskanych z kredytu, trzeba pamiętać, że na początku potrzebny będzie dobry biznesplan z rozpisaną na czynniki pierwsze działalnością. Do oceny wniosku kredytowego banki potrzebują bowiem informacji, jak ma wygląda taka działalność, jakie są możliwości jej zarabiania oraz czy właściciel firmy jest osobą rzetelną i potrafiącą zaplanować wszystkie aspekty przyszłej działalności.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe