Praca – czy to dobry sposób na odchudzanie?

Nadmiar kilogramów z pewnością nie jest korzystny dla naszego zdrowia. Warto więc zadbać o to, by pozbyć się zbędnego balastu, który nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Niektórym osobom w odchudzaniu może pomóc praca, a innym wręcz przeciwnie – może utrudnić gubienie zbędnych kilogramów.

Miejsce w którym pracujemy może mieć duży związek z nasza kondycją, a nawet z nadmiarem kilogramów. Na nadwagę najczęściej cierpią bowiem osoby, które wykonują pracę siedzącą. Kilka czy kilkanaście godzin siedzenia codziennie nie sprzyja szybkiej przemianie materii, nic więc dziwnego, że trudno jest nam zgubić wagę, a w przypadku niewłaściwego odżywiania może ona jeszcze dodatkowo rosnąć.

Kiedy w pracy głownie siedzisz

Osoby, które mają siedzącą pracę do kwestii odchudzania powinny podejść wielotorowo. Przede wszystkim warto zadbać o to, by po pracy ruszać się, spędzać czas aktywnie, uprawiać sport lub sporo przebywać na świeżym powietrzu. Wybór aktywności i dyscyplin sportowych jest na tyle duży, że każdy z pewnością znajdzie coś, co mu się spodoba. Chodzi bowiem o to, by aktywność fizyczna faktycznie była przyjemnością, a nie katorgą, do której się zmuszamy myśląc o tym, jak szybko pomoże zgubić nam zbędne kilogramy.

Jeśli ktoś nie lubi biegać, nie powinien się do tego zmuszać nawet wtedy, gdy wszyscy wokoło biegają. Kolejną kwestią w odchudzaniu przy siedzącej pracy są posiłki. Osoby pracujące w biurze mogą zabrać ze sobą domowe posiłki, przyrządzane zgodnie z dietetycznymi zaleceniami. Nie jest natomiast dobrym pomysłem jedzenie w firmowych stołówkach czy barach, które często oferują dosyć kaloryczne posiłki. W takiej sytuacji utrzymanie diety może być bowiem trudne.

Odchudzanie przy aktywnej pracy

Zupełnie inaczej wygląda odchudzanie w przypadku osób, których praca polega na byciu w ciągłym ruchu. W tej grupie pracowników problem z nadwagą czy otyłością występuje zdecydowanie rzadziej. Osoby, które pracują fizycznie czy w ruchu, mają bowiem przez wiele godzin zapewnioną codzienną dawkę aktywności, co sprawia, że tłuszcz nie odkłada się tak szybko nawet przy bardziej kalorycznej diecie. Kto pracuje w ruchu, a jednocześnie cierpi na nadwagę, powinien zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe. Aktywność fizyczna po pracy może być bowiem ostatnią rzeczą, na jaka ma ochotę.

Jeśli ktoś dużo się rusza, a cierpi na nadwagę czy otyłość, z pewnością jest to wina jego codziennej diety. Warto więc przyjrzeć się temu co jemy i wyeliminować z jadłospisu przede wszystkim nadmiar słodkich i słonych przekąsek, produktów wysoko przetworzonych, bardzo tłustych czy pełnych cukru. Nadwaga często jest również efektem zbytniego zamiłowania do jedzenia na mieście. Kebab czy pizza raz miesiącu nie powinny zaszkodzić, jeśli jednak w barach szybkiej obsługi żywimy się kilka razy w tygodniu, zdecydowanie warto zmienić przyzwyczajenia na zdrowsze. Gotowanie w domu zajmuje co prawda sporo czasu, ale zdecydowanie jest bardziej zdrowe, bo wiemy, co jemy.

Autorem artykułu jest portal www.athleticbody.pl oferujący suplementy diety wspomagające odchudzanie.

Ostatnie komentarze
  1. Kamil

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe