Wypadek samochodem służbowym – czy możemy holować na własną rękę?

Wypadki na drogach zdarzają się praktycznie codziennie, zarówno osobom, które podróżują prywatnie, jak i służbowo. Jeśli zdarzy się wypadek służbowy, kierowca ma zdecydowanie więcej nerwów. Nie tylko pojawiają się problemy z samochodem, ale również z brakiem czasu i nie wywiązaniem się z innych służbowych obowiązków.

pomoc drogowa S8Wypadki samochodami służbowymi są równie częste jak autami prywatnymi. Nic w tym dziwnego, wielu pracowników z samochodu służbowego korzysta na co dzień i poruszają się nim na krótkich i długich trasach. Im bardziej uczęszczana i niebezpieczna droga, tym większe jest ryzyko wypadku, dlatego zawsze warto zachować szczególną ostrożność za kierownicą.

W czasie wypadku, bez względu na to, czy zdarzy się samochodem prywatnym czy służbowym, należy przede wszystkim wezwać policję. Jest to konieczne wtedy, gdy w trakcie zdarzenia ucierpiał którykolwiek z kierowców lub z osób jadących z nimi autem. Często też trzeba wezwać policję wtedy, gdy kierowcy nie mogą dogadać się w kwestii wypadku oraz tego, kto jest winny. Ale to niejedyny obowiązek, jaki ma kierowca po wypadku.

Należy zawiadomić pracodawcę i firmę ubezpieczeniową

Po wypadku autem służbowym kierowca powinien również jak najszybciej zawiadomić swojego pracodawcę oraz firmę ubezpieczeniową, która zajmie się dopełnianiem wszelkich formalności. Bardzo często samochód po wypadku jest mocno uszkodzony i nie da się nim dalej jechać. Wtedy też jest konieczna pomoc drogowa. Kierowca nie powinien organizować jej na własną rękę, gdyż wchodzi to najczęściej w zakres usług, jakie oferuje ubezpieczyciel.

Pomoc drogowa S8 to skuteczne i sprawdzone rozwiązanie dla kierowców, którzy poruszają się po Łodzi i okolicach oraz zależy im na szybkiej i sprawnej obsłudze powypadkowej. To szczególnie ważne w przypadku poruszania się samochodem służbowym, gdyż najczęściej jest to związane z wykonywaniem obowiązków zawodowych. Im więcej czasu stracimy podczas czekania na lawetę, tym więcej do nadrobienia będziemy mieć później służbowych obowiązków. Najlepszym rozwiązaniem jest więc dzwonić po firmę, której siedziba znajduje się jak najbliżej miejsca zdarzenia.

Nie warto holować zepsutego auta na własną rękę

Pomoc drogowa to usługi, które powinny być realizowane przede wszystkim szybko i sprawnie. Dlatego tez zawsze warto mieć pod ręką namiary na dobrą pomoc drogową, która świadczy szybkie usługi holowania o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu można mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek niepożądanego zdarzenia nie będzie problemu z odholowaniem samochodu.

Po wypadku najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług doświadczonej pomocy drogowej. Owszem, niektórzy kierowcy decydują się w ramach oszczędności na holowanie na własną rękę – dzwonią po kogoś z rodziny czy znajomych, aby wziął go na hol. Nie warto jednak korzystać z takich rozwiązań, gdyż można dodatkowo uszkodzić auto, a jednocześnie holowanie na własną rękę jest zdecydowanie bardziej czasochłonne.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe