14 pomysłów na biznes

Chcesz uruchomić firmę i szukasz pomysłu ba swój biznes? Poniżej przedstawiamy listę inspiracji. Przedstawione pomysły nie stanowią też gotowego rozwiązania. Mają jedynie pobudzić do myślenia.

  1. Dedykowane oprogramowanie skierowane do określonej branży np. usprawniające zarządzanie warsztatem samochodowym, szkołą itp. Kluczową sprawą jest tu znalezienie branży o specyficznych potrzebach, dla której taka aplikacja do tej pory nie została przygotowana lub spopularyzowana.
  2. Usługi z zakresu zakupu i dowozu do klienta produktów z wybranego przez niego sklepu. Firma może się specjalizować np. w zdrowej żywności bezpośrednio od rolnika. Przedsięwzięcie ma rację buty w dużych miastach.
  3. Usługi związane z weryfikacją stanu prawnego i technicznego używanych samochodów. Obecnie działa kilka tego typu firm, lecz jedynie w wybranych obszarach.
  4. Doradztwo specjalistyczne realizowane w trybie online (np. prawne, medyczne, rachunkowe itp.).
  5. Usługa monitorująca działanie sklepów internetowych z systemem automatycznego powiadomienia administratora w przypadku utraty dostępu do danej usługi.
  6. Produkcja kosmetyków ekologicznych.
  7. Usługi z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego (testowanie stron internetowych, aplikacji, oprogramowania itp.)
  8. Oprogramowanie e-commerce, umożliwiające wdrożenie programu partnerskiego dla dowolnego sklepu i produktu.
  9. Gra internetowa bazująca na blockchainie o poszerzonej funkcjonalności np. Ethereum (przykładem tego typu gry jest „Cryptokitties”)
  10. Serwis internetowy pośredniczący między sportowcami i potencjalnymi sponsorami, działający na zasadzie serwisu aukcyjnego.
  11. Internetowy katalog firm dotyczący jednej wybranej branży (fryzjerzy, prawnicy, hydraulicy itp.) Przykładem tego typu rozwiązania biznesowego jest serwis: znanylekarz.pl, weselezklasa.pl itp.)
  12. Usługi z zakresu artystycznego, wielkopowierzchniowego graffiti.
  13. Oprogramowanie pozwalające w sposób zautomatyzowany usunąć wszystkie swoje dane wrażliwe pozostawione kiedykolwiek w mediach społecznościowych.
  14. Usługi z zakresu odrabiania zadań domowych.

Jeżeli znajdziesz już zarys swojego przedsięwzięcia, pora przygotować biznes plan i znaleźć źródło finansowania. Biznes plan dobrze jest przygotować współpracując z fachowcem, podpisując jednak wcześniej stosowna umowę dotyczącą poufności. Zminimalizuje to ryzyko, że ktoś inny równolegle wejdzie na rynek z podobnym projektem.

Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie to bezzwrotna dotacja z Urzędu Pracy, niestety środki finansowe z tego źródła są stosunkowo małe (ok. 20 – 27 tys. PLN). Alternatywą może być pożyczka preferencyjna. W ramach projektu Wsparcie w Starcie jest to ok. 90 tys. PLN. Okres spłaty do 7 lat, możliwość 12 miesięcznej karencji, oprocentowanie na poziomie 1,5% i brak dodatkowych opłat. W przypadku większych przedsięwzięć można się zgłosić do Funduszu Pożyczkowego działającego w obrębie danego województwa w ramach Polskiego Związku Funduszu Pożyczkowych (pożyczki w wysokości do 500 tys. PLN).

Ostatnie komentarze
  1. Dotacje PUP

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe