8 najlepszych gadżetów dla biegacza

Bieganie jest obecnie bardzo modnym sportem. Co można kupić takiemu sportowcowi? Oto lista 8 najlepszych gadżetów dla biegacza. Te rzeczy idealnie nadają się na prezent dla każdego zwolennika zdrowego przemieszczania się.

1. Pulsometr
Jeśli ktoś traktuje bieganie poważnie to prędzej czy później będzie szukał odpowiedniego pulsometru dla siebie. Co daje biegaczowi taki sprzęt? Dzięki niemu może on dokładnie kontrolować swój puls na bieżąco, co jest niezwykle istotne podczas treningu. Pulsometr nie pozwoli nam na nazbyt ambitne treningi, które doprowadzą do wypalenia i przemęczenia ani też na obijanie się podczas sesji treningowej.

2. Zegarek GPS
Kolejne ważne dla biegacza elektryczne gadżety to zegarki z GPS. Te z najwyższej półki zwykle mają już w sobie także pulsometr. Taki sprzęt pozwoli nam na dokładną analizę treningu bądź zawodów. Sprawdzimy, jak szybko biegliśmy każdy kilometr z osobna oraz jaki poziom przewyższeń musieliśmy pokonać podczas danej sesji. Zegarek GPS i pulsometr to dwa najważniejsze elektryczne gadżety do efektywnego biegania. Zegarek GPS może być świetnym prezentem dla niego – warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie http://www.ministerstwogadzetow.com/prezenty/prezent-dla-niego.html dostępne są także inne gadżety.

3. MP3
Dla niektórych wyjście na trening bez muzyki nie ma sensu. Dzięki niej potrafią wykrzesać więcej sił na wymagającym treningu czy po prostu pomaga im ona wejść w odpowiedni rytm podczas biegu. Tak czy inaczej, warto mieć ze sobą MP3. Jednak najważniejsze jest to, by takie gadżety były jak najmniejsze i jak najlżejsze. Ciężki i duży sprzęt będzie mocno przeszkadzał podczas biegu, co nie jest pożądane.

4. Odzież kompresyjna
Do najpopularniejszej odzieży kompresyjnej należą długie skarpetki. Co do ich właściwości zdania są podzielone. Może nie będą one nazbyt pomocne dla sprintera lub osoby, która biega na krótkie dystanse jednak dla maratończyka czy ultramaratończyka będzie to doskonały gadżet, który może pozwoli mu biec dłużej, a także skróci późniejszą regenerację.

5. Pas na numer startowy
Tanie gadżety, które zwiększą komfort biegacza na zawodach. Większość biegaczy nie przepada za klasycznym zamocowaniem numeru startowego za pomocą agrafek. Jest to niewygodne, często wbijają się one w ciało, otwierają, spadają – jest to utrapienie, szczególnie gdy biegnie się z całych sił. Dlatego pas na numer startowy to gadżet, który warto, aby znalazł się w ekwipunku każdego biegacza startującego w zawodach.

6. Frotka na rękę
Podczas dłuższego biegu albo gdy ćwiczymy w upale, często bywa, że pot zalewa nam oczy, co oczywiście nie jest przyjemne. Aby temu zaradzić, wystarczy zaopatrzyć się we frotkę na rękę, dzięki której będziemy mogli spokojnie otrzeć pot z naszej twarzy. Co więcej, możemy wybrać frotkę z motywującą grafiką, by biegało się lepiej!

7. Czołówka
Idealny gadżet dla każdego, kto biega w nieoświetlonych miejscach bądź gdy biegamy późnym wieczorem czy nocą. Szczególnie docenią ją wszyscy, którzy późno wracają z pracy i robią trening, gdy większość ludzi śpi sobie już wygodnie w łóżkach. Sprawdzi się też znakomicie podczas biegów bardzo długich czy w trudnej trasie.

8. Kamizelka odblaskowa
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Warto, aby każdy biegacz zadbał o swoją widoczność. Szczególnie gdy podczas treningów ma on do czynienia z samochodami. Bardzo przydatna rzecz, gdy biegamy wieczorami lub wcześnie rano, gdy jest znaczny problem z widocznością i możemy nie być zauważeni przez innych ludzi.

Ostatnie komentarze
  1. Stefania

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe