Bezpieczne drzwi garażowe w biurze – to możliwe?

Nowoczesne bramy garażowe są niesamowitą wygodą dla dzisiejszych firm, ale są też setki kilogramów drewna lub stali połączonych ze skomplikowanym mechanizmem otwierania, które… mogą zawieść. Dlatego bezpieczeństwo bramy garażowej jest ważną kwestią dla Ciebie i Twojej firmy.

Zapewnienie bezpieczeństwa drzwi garażowych

Na szczęście utrzymanie garażu w bezpiecznych warunkach może być dość proste, jeśli przestrzegasz kilku podstawowych zasad. Oto kilka świetnych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w garażu, które pomogą chronić majątek firmy przechowywany w tym miejscu.

Dbaj o sprężyny bramy

Twoje sprężyny skrętne lub sprężyny rozciągające należą do najważniejszych elementów Twojej bramy garażowej. Mogą być też najniebezpieczniejsze, ponieważ mają w sobie ogromną ilość energii, więc mogą podnosić i opuszczać te wiele ważące drzwi. Jeśli Twoje sprężyny piszczą, napinają lub rzeczywiście usłyszałeś jedno uderzenie, ważne jest, aby od razu zadzwonić profesjonalistę, aby sprawdzić, czy coś nie potrzebuje wymiany.

Specjalista od bram garażowych może naoliwić skrzypiące sprężyny i wymieniać te, które są uszkodzone lub mają potencjał się złamać. Jeśli Twoje drzwi garażowe mają sprężyny, które działają z boku, a nie z góry, będziesz potrzebować linki zabezpieczające, które chronią osoby znajdujące się w pobliżu, gdy lina ewentualnie pęknie sprężyna. Jeśli ich nie masz, skontaktuj się z producentem.

Mówiąc o linkach i przewodach, bez względu na to, jakie masz drzwi garażowe, bardzo ważne jest, abyś zawsze wymieniał je, gdy zauważysz, że zostały nadmiernie postrzępione lub zużyte. Specjalista od bram garażowych może je sprawdzić i wymienić je w razie potrzeby.

Profesjonalna instalacja

Nie zaleca się samodzielnego instalowania własnych bram garażowych. Bramy garażowe są wyjątkowo ciężkie i możesz łatwo się zranić, jeśli nie będziesz ostrożny.

Specjaliści od bram garażowych są przeszkoleni w zakresie odpowiednich technik bezpieczeństwa i mają wieloletnie doświadczenie w bezpiecznym instalowaniu bram garażowych. Ponadto, jeśli zniszczysz drzwi podczas próby instalacji, prawdopodobnie utracisz gwarancję.

Nie czekaj na naprawę!

Jeśli coś jest nie tak z działaniem Twoich drzwi – lepiej ten problem oddać profesjonalistom. Nawet jeśli drzwi nadal działają, powinieneś je naprawić tak szybko, jak to możliwe. Drzwi będą odczuwać większy nacisk niż zwykle za każdym razem, gdy ich użyjesz, co może ostatecznie doprowadzić do poważnego uszkodzenia i znacznie droższej naprawy.

Trzymaj swoje palce z daleka!

Kuszące może być wsunięcie palców między sekcje drzwi, aby je odciągnąć w razie awarii – ale nie rób tego. Użyj pilota lub jeśli musisz ręcznie obsługiwać drzwi, użyj uchwytu do podnoszenia, a kiedy kupujesz zastępcze drzwi garażowe, zafunduj sobie zupełnie nowy system. Przykładowo, próba założenia nowych drzwi na starym torze może spowodować problemy – stary tor może nie być odpowiedni, co może oznaczać problemy z dopasowaniem, obciążenie drzwi i inne problemy.

Czytaj więcej na: https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/bramy-garazowe/

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe