Czy służbowy samochód w leasingu możemy używać do celów prywatnych?

Leasing samochodowy jest wśród polskich przedsiębiorców bardzo popularny, ze względu na dosyć niskie koszty i spory pakiet korzyści. To zdecydowanie lepsza opcja niż kupowanie samochodu za gotówkę czy na raty. Umowę leasingową można zawrzeć na długi czas, dzięki czemu z samochodu można korzystać nawet przez kilka lat.

Dzięki leasingowi można sporo zaoszczędzić, jeśli chodzi o koszty związane z autami służbowymi. Przede wszystkim, nie trzeba firmowych środków wkładać w zakup samochodu za gotówkę czy w kredycie. To dobra opcja dla przedsiębiorców, gdyż nie muszą poświęcić wielu środków firmowych na zakup auta. Nie muszą też brać kredytów, które mogą znacznie obniżać ich zdolność kredytową. A przecież często zdarzają się sytuacje, gdy kredyt jest potrzebny na coś o wiele ważniejszego niż samochód.

Sporo zalet umowy leasingowej

Leasing samochodowy można też wrzucać sobie w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu koszt wynajmu samochodu w ramach leasingu może być jeszcze tańszy. Jeśli decydujemy się na leasing, warto jednak bardzo dokładnie przeczytać umowę, aby mieć pewność, że jesteśmy świadomi wszystkich kosztów. Dla każdego jest oczywiste, że co miesiąc trzeba płacić ratę leasingową, jednak nie jest to jedyny koszt leasingu. Na wstępie, już przy podpisywaniu umowy leasingowej trzeba opłacić umowę początkową. W niektórych firmach konieczne są też umowy końcowe. Trzeba też pamiętać, że leasing to nie tylko same korzyści, ale też czasem ryzyko. Owszem, leasing jest udzielany ze sporym pakietem ubezpieczeń, ale w życiu zdarzają się różne sytuacje. Czasem przy zdarzeniu losowym czy chociażby po kradzieży auta, może się okazać, że ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich kosztów i trzeba część z nich pokryć z własnej kieszeni.

Ostrożnie z celami prywatnymi przy leasingu firmowym

Jeśli bierzemy samochód w leasing na firmę, niekoniecznie oznacza to, że można z niego korzystać jedynie w celach służbowych. Czasem pracownicy, po zgodzie właściciela firmy, wykorzystują auto do celów prywatnych. Sami właściciele również korzystają z samochodów w różnych celach, niekoniecznie związanych z działalnością firmy. Czasem wręcz trudno oddzielić cele firmowe od celów prywatnych. Zdarza się, że jadąc do pracy robimy prywatne zakupy, nie da się więc oddzielić tych dwóch kwestii. Warto jednak z rozsądkiem korzystać z auta służbowego w celach prywatnych. Na https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/ można znaleźć ciekawą ofertę wynajmu samochodów, wśród których z pewnością każdy znajdzie coś na miarę swoich możliwości finansowych oraz oczekiwań. Do wyboru są zarówno niewielkie miejskie auta, jak i większe i bardziej komfortowe limuzyny, które sprawdzą się na dłuższych dystansach. Wynajem długoterminowy jest doskonałą opcją dla każdego, kto potrzebuje samochodu na co dzień. To lepsze rozwiązanie niż wynajmowanie auta na doby, gdyż wtedy nawet tygodniowa opłata może się okazać dosyć spora.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe