Dlaczego warto postawić na hotel z jacuzzi podczas podróży służbowej?

Niewiele osób potrzebuje dodatkowych argumentów, aby wziąć kąpiel w jacuzzi. Są przecież całkiem przyjemne i mogą złagodzić stres i sprawić, że poczujemy się naprawdę odświeżeni. Niemniej jednak jest jeszcze więcej powodów, aby wziąć pokój w hotelu, który posiada jacuzzi gdyż to podczas podróży służbowej może mieć wielki, dobry wpływ na twoje zdrowie.

Jacuzzi…

1. Może poprawić twoje zdrowie sercowo-naczyniowe

Według badaczy, zanurzenie się w wodzie w ogóle zapewnia sercu trening. Dzieje się tak dlatego, że woda wywiera większy nacisk na twoje ciało, co zwiększa pracę serca. Innymi słowy, kiedy zanurzasz się w wodzie, twoje serce pracuje mocniej i pomaga zachować zdrowie.

2. Może pomóc ci spać

Korzyści zdrowotne wynikające z kąpieli w jacuzzi na tym się nie kończą! Gorąca woda sprzyja relaksacji, która pomaga Ci spać. Łatwo to wyjaśnić. Kiedy kładziesz napięte ciało do wanny z gorącą wodą, ciepło podnosi temperaturę ciała i rozluźnia mięśnie. To sprawia, że ​jesteś zrelaksowany, co może pomóc Ci lepiej spać, a tego nigdy za wiele – również podczas podróży służbowej. Nie należy jednak usypiać w wannie z hydromasażem – to niebezpieczne!!!

3. Może pomóc złagodzić bóle

Jak właśnie wyjaśniliśmy, gorąca woda ogólnie pomaga rozluźnić twoje ciało. Jacuzzi ogrodowe może również złagodzić bóle i urazy np. te związane z urazami sportowymi, takimi jak naciągnięcie mięśni, a nawet zapalenie stawów. Jeśli jesteś w trakcie podróży w interesach, a odczuwasz ból i nie jest to złamana kość, kąpieli w jacuzzi prawdopodobnie pomoże ci poczuć się lepiej.

4. Może pomóc obniżyć ciśnienie krwi

Przeprowadzono badanie, które pokazuje, że przebywanie w jacuzzi z hydromasażem może obniżyć ciśnienie krwi. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zagrożonych chorobami serca lub cierpiących na nadciśnienie. Oczywiście, jeśli cierpisz na te problemy, powinieneś skonsultować się z lekarzem, ale badania wykazały, że gorąca woda, tak jak ta w wannie z hydromasażem, zwiększa twoje tętno i obniża ciśnienie krwi, co pomaga wzmocnić wcześniejszy fakt, że może to pomóc jeśli chodzi o zdrowie sercowo-naczyniowe.

5. Może to pomóc w cukrzycy i utracie wagi

Przeprowadzone małe badanie wykazało, że osoby chore na cukrzycę, które regularnie decydują się na kąpiele w jacuzzi, mogą obniżyć poziom cukru we krwi i poziom glukozy we krwi. Wykazano również, że spędzanie czasu w wannie z hydromasażem przez 30 minut, sześć dni w tygodniu, pozwala zrzucić parę kilo bez zmiany diety lub ćwiczeń. To nie jest kolejna duża dieta, ale każda odrobina pomaga, zatem jeśli wyjeżdżasz na dłużą podróż służbową – dlaczego nie skorzystać?

6. Może zmniejszyć stres

To chyba najważniejsze dla biznesmenów Całe to odprężenie i ciepło jest nie tylko dobre dla ciebie dosłownie, ale także dla ciebie w przenośni. Siedząc w ciepłej wodzie i czując te wszystkie korzyści znacznie zmniejszysz odczuwany przez siebie stres. Ograniczenie stresu może przynieść pozytywne efekty w zakresie zdrowia psychicznego i fizycznego i może promować ogólne dobre samopoczucie.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe