Efekty gitarowe – wybierz najlepsze dla siebie

Dźwięk oraz brzmienie wydobywające się z gitary elektrycznej to miód dla uszu dla prawdziwego gitarzysty. W zależności od upodobań muzycznych, gitara może być odpowiednio ustawiona na określone brzmienia oraz efekty gitarowe. To często one nadają charakter całości, z którymi gitarzysta może się w pełni utożsamić.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na grze na gitarze, musisz już na samym początku zdecydować się na określone efekty gitarowe, które zapewnią Ci odpowiednie elementy oraz przybory do gitary. Jednym z przykładów są kostki gitarowe. To najpierw od nich rozpoczniemy wprowadzać Cię w muzykalny świat gitar. Zapraszamy!

Rodzaje kostek

Każda z nich jest inna, która pełni swoją jasno określoną rolę. Uruchamia się je przez wciśnięcie nogą, dzięki czemu w prosty sposób możemy zmieniać charakter, a co ważniejsze rodzaj brzmienia naszej gitary. Jest to świetna opcja, która umożliwi nie tylko zmianę dźwięku pomiędzy utworami, ale i również podczas ich trwania. Część z nich posiada również wiele pokręteł, które dodatkowo pozwalają nam dostrojenie brzmienia do własnych wymagań. Warto jednak pamiętać, że te starsze modele kostek, pomimo tego że posiadają o wiele mniej gałek są o wiele ciekawsze, a ich brzmienie przeszło dawno do historii.

Współczesne kostki

Efekty gitarowe zapewnią nam dwa rodzaje kostek – analogowe oraz cyfrowe. Analogowe to kostki, które brzmią bardzo tradycyjnie oraz można śmiało powiedzieć staromodnie. Docenią je prawdziwi zwolennicy starych brzmień. Natomiast kostki cyfrowe to odpowiedni element dla miłośników nowych technologii, jak i dźwięków. Każdy profesjonalny gitarzysta powinien posiadać obydwa rodzaje kostek. Gdy już zapoznaliśmy się z rodzajem kostek do gry, przedstawimy Ci kilka ich modeli, które będą odpowiedzialne za różne brzmienia oraz efekty gitarowe.

Delay

Kostka dla gitarzystów, którzy chcą robić wielkie show na swoich koncertach. Kostka Delay to element, który opóźnia echo, przez co pozwala na przeciągnięcie dźwięku. Ten rodzaj kostki do gry z pewnością przyda się do tajemniczego grania, a tym samym do oczarowania publiczności.

Fuzz

To rodzaj kostki do gry, dla osób które nie chcą się rozstać ze starymi, dobrymi brzmieniami. Pozwala na wydobycie przesterowanego brzmienia, który nadal jest chętnie używany na całym świecie.

Distortion

Wyraźny dźwięk, który gości często na koncertach hard rocka, czy heavy metalu. Drapieżność to często zamierzony efekt gitarowy, który pragnie uzyskać prawie każdy gitarzysta. Distortion sprawdzi się zatem dla ekstremalnych gatunków muzycznych, gdzie główną role grają mocne, charakterystyczne, ostre dźwięki.

Soundbar na parkfm.com.pl

 

 

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe