Idealny grafik pracy w Twojej firmie

Sporządzanie grafiku pracy niejednemu pracodawcy spędza sen z powiek. Jednak zupełnie niepotrzebnie, ponieważ istnieją metody, które pozwalają uporać się z takim zadaniem bardzo szybko. Jeden z takich sposobów przedstawimy w poniższym tekście.

Nowoczesne narzędzia

Wiele problemów jest w stanie rozwiązać dostęp do nowoczesnych narzędzi. Jednym z nich jest inEwi, czyli aplikacja, dzięki której łatwiejsza jest rejestracja czasu pracy, ale nie tylko ona. Z jej pomocą można bowiem szybciej tworzyć także grafiki. To szczególnie przydatne, gdy w grę wchodzi bardzo duża liczba zatrudnionych osób. Dzięki zautomatyzowaniu takich działań uda się uniknąć niechcianych pomyłek, o które nietrudno, gdy trzeba przygotować grafik dla wielu osób. Dlaczego jest to tak ważne?

Co na to Kodeks Pracy?

Każdy pracodawca, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że grafik musi być zgodny z Prawem Pracy. Pamiętać trzeba między innymi o minimalnych przerwach koniecznych na regenerację sił pomiędzy jedną a drugą zmianą. Poza tym dany model zatrudnienia rządzi się swoimi prawami i w przypadku konkretnego systemu czasu pracy zachować należy jego odpowiedni dobowy i tygodniowy wymiar. W sytuacji, gdy zatrudnia się sporo osób, które mają różne umowy to bardzo łatwo popełnić błąd. Natomiast specjalna aplikacji inEwi dba o to, aby grafik był zgodny z Kodeksem Pracy i w razie nieprawidłowości zostaniemy o tym fakcie powiadomieni. Dlatego też nie trzeba tak dokładnie pamiętać wszystkich obowiązujących przepisów. A czy sam pracownik odczuje jakąś różnicę?

Korzyści dla pracowników

Wspomniana zgodność z przepisami to nie wszystko, ponieważ dzięki takiej aplikacji każda z zatrudnionych osób otrzymuje gotowy grafik w wersji elektronicznej i ma do niego stały dostęp. Otrzymane w wiadomości SMS lub e-mailem powiadomienie o wszelkich zmianach sprawi, że nic nie umknie uwadze pracownika. Grafik dostępny na przenośnym urządzeniu, a nie na kawałku papieru, to pewność, że rozpiska się nie zgubi i będzie zawsze pod ręką.

Sytuacja, kiedy mnóstwo czasu spędzało się na układaniu grafiku, sprawdzaniu go i poprawianiu to już przeszłość. Obecnie istnieją lepsze metody na sporządzenie idealnego rozkładu pracy dla podwładnych. Przykładem jest wspomniany tutaj system inEwi. Natomiast należy pamiętać o tym, że nie jest to jedyna kwestia związana z zatrudnieniem, która nurtuje pracodawców. Równie często poruszany temat, to lista obecności. Na pewno warto sięgać do artykułów, dzięki którym zdobyć można potrzebną wiedzę.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe