Litecoin, a więc młodszy i lepszy brat bitcoina

Wbrew temu co się wydaje, bitcoin nie jest jedyną walutą cyfrową która cieszy się sporym zainteresowaniem a więc co za tym idzie, istnieje już na rynku kryptowalut od dłuższego czasu. Warto tutaj wspomnieć o litecoinie, a więc walucie wirtualnej która uważana jest za młodszego brata bitecoina a tym samym jego znacznie lepszą wersję.

Pewnie, iż litecoin przez wiele lat pozostawał w cieniu nie tylko wspomnianego bitcoine lecz również innych altcoinów  czyli alternatywnych kryptowalut, a jego wartość wcale nie zachęcała do inwestowania, wręcz przeciwnie oscylowała na bardzo niekorzystnym kursie. Jednak w ostatnich miesiącach wszystko się zmieniło, w pozytywnym tego słowa znaczeniu a litecoin zaczął zyskiwać na popularności, dostrzec można rosnącą jego cenę w większości giełd czy kantorów aktualnie znacznie wyższą niż jeszcze miesiąc temu.

Dlaczego litecoin jest dużo tańszy od bitcoina?

Litecoin ze względu na swoją mniejszą popularność jest dużo tańszy niż bitcoin, oczywiście kolejnym czynnikiem wpływającym na jego wartość jest znacznie większa liczba dostępnych do zakupu monet. Nie oznacza to jednak, iż lokowanie w nim pieniędzy jako waluty cyfrowej nie ma sensu, wręcz przeciwnie właśnie wiele osób przekonuje możliwość powtórzenia sukcesu bitcoina a tym samym podążenia tą samą drogą. W końcu bitecoin również na samym początku nie był traktowany poważnie, a liczba inwestorów czy dokonywanych na rynku cyfrowych walut transakcji była niewielka. Litecoin oparty jest o funkcjonowanie zupełnie innego algorytmu, który wskazywany jest jako jeden z podstawowych argumentów przemawiających na jej korzyść i choć jego aktualne notowania nie powalają na przysłowiowe kolana, to jednak rośnie liczba chętnych jaka powoli docenia go jako swoistą inwestycję.

Czy warto kupować inne cyfrowe waluty niż bitcoin?

Rynek walut cyfrowych to nie tylko bitcoin, choć nie jest żadną tajemnicą iż to właśnie od niego rozpoczął się tak naprawdę wielki bum na kryptowaluty, a o samej wirtualnej walucie usłyszało bardzo wiele osób. Dzisiaj bitcoin to nie jedyna opcja, istnieje jeszcze litecoin czy inne altcoiny a więc alternatywne waluty cyfrowe które czekają na zainteresowanie, niekiedy oczekują aż nadejdzie ich czas.

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy inwestowanie w większość z nich ma jakikolwiek sens tym bardziej przy uwzględnieniu specyfiki działania jaki oferuje nam wspomniany bitcoin. Na pewno jeszcze niejednokrotnie usłyszymy informację o tym, że rynek cyfrowych walut rozwija się w bardzo szybkim co do tego tempie i pojawiły się na nim nowe waluty wirtualne, nie zmienia to jednak ogólnego faktu, iż aktualnie króluje bitcoin, co do czego nie ma jakichkolwiek wątpliwości. Pamiętajmy, iż jednak jego również nie traktowano poważnie a nawet można powiedzieć coś więcej, że w kwestii początkowych inwestycji nikt nie zakładał iż w krótkim co do tego czasie jego wartość wzrośnie wręcz kilkukrotnie. Dlatego warto śledzić losy litecoina a tym samym innych altcionów, które de facto wcale nie stoją na przegranej pozycji.

Rozwiej wszystkie swoja wątpliwości gdy chodzi o bitcoiny i inne wirtualne waluty na https://kantorbitcoin.pl/

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe