Maszyny do produkcji pieczątek – jak powstają nowoczesne stemple?

Pieczątka to nieodzowne akcesorium w każdej firmie. Korzystasz z niej na co dzień, aby uwiarygodnić wystawiane dokumenty, a przy okazji zaoszczędzić czas. Czy jednak zastanawiałeś się kiedykolwiek, w jaki sposób powstają stemple? Czy wiesz, że dziś można go wyprodukować nawet w mniej niż 15 minut? Takie możliwości dają innowacyjne maszyny poligraficzne. Zobacz, na jakiej zasadzie działają.

Stemple i pieczątki towarzyszą nam od czasów starożytnych. I choć ich funkcja pozostała podobna, diametralnie zmieniła się technologia produkcji. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nad każdym stemplem pracował zecer, który żmudnie składał litery napisu umieszczanego na pieczątce. Dlatego wyrób pojedynczego akcesorium trwał bardzo długo. W XXI wieku te metody odeszły do lamusa historii. Obecnie jedną z najpopularniejszych technologii przygotowywania stempli jest metoda błyskowa – to w oparciu o nią pracują innowacyjne maszyny poligraficzne oferowane przez Modico.

Jak działają błyskowe maszyny do produkcji pieczątek?

Aby wytworzyć pieczątkę metodą błyskową, potrzebujesz tylko kilku elementów. Najważniejsze to:

  • specjalna folia, na którą zostanie nadrukowany wzór pieczątki,
  • gumka światłoczuła – to na nią zostanie przeniesiony wzór,
  • oprawa pieczątki,
  • standardowa, czarno-biała drukarka laserowa oraz komputer,
  • maszyna błyskowa.

Błyskowe maszyny poligraficzne mają kompaktowe rozmiary. Mieszczą się więc nawet w zwykłym biurze czy niewielkim warsztacie rzemieślniczym, a ich obsługa jest prosta i niemal w pełni zautomatyzowana.

Błyskowe maszyny poligraficzne: pieczątka w kilka minut

Sam proces tworzenia stempla zajmuje bardzo niewiele czasu. Wystarczy:

  • zaprojektować layout stempla (można na nim umieścić nie tylko napisy, ale również np. logotyp firmy),
  • wydrukować (w pozytywie) wzór pieczątki na folii,
  • umieścić w maszynie błyskowej folię wraz z gumką światłoczułą i nacisnąć przycisk „start”.

Sam proces trwa kilkadziesiąt sekund. Po jego zakończeniu gumkę wystarczy wraz z kartridżem z tuszem umieścić w oprawie.

Z uwagi niezwykłą prostotę procesu produkcji pieczątek coraz więcej małych zakładów usługowych wykonuje je na poczekaniu, zyskując tym samym przewagę nad konkurencją. Jeśli więc zajmujesz się wyrobem pieczątek lub chcesz rozszerzyć działalność w tym kierunku – koniecznie przyjrzyj się technologii błyskowej. To efektywne i genialne w swojej prostocie rozwiązanie na miarę naszych czasów.

Ostatnie komentarze

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe