Na jakiej zasadzie komisy wyceniają nasze samochody?

Jeśli chcesz sprzedać samochód szybko i bez większych problemów, najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom zajmującym się skupem samochodów lub prowadzeniem komisów z autami. Sprzedaż samochodu na własną rękę, choć nie wiąże się z żadną prowizją, bywa dosyć uciążliwa, a jednocześnie nigdy nie wiadomo, czy zakończy się powodzeniem.

Gdy samochód z różnych względów przestaje spełniać nasze oczekiwania, warto go sprzedać i postarać się to zrobić z jak największym zyskiem. Do wyboru mamy wiele możliwości. Możemy próbować sprzedać samochód samodzielnie lub oddać go w komis. Wtedy nie trzeba spędzać czasu na pisaniu ogłoszeń ani zajmować się kontaktem z potencjalnymi klientami. Tę kwestię przejmuje właściciel komisu, który za to pobiera oczywiście prowizję w odpowiedniej wysokości. Warto więc pamiętać, że cena za auto, jaką uzyskamy w komisie będzie niższa niż wtedy, gdy sprzedawalibyśmy je samodzielnie.

Na co zwraca uwagę właściciel komisu?

Komisy samochodowe zawsze na wstępie wyceniają nasze samochody, czyli ustalają cenę, za jaka auto będzie wystawione. Cena auta zależy od wielu czynników – przede wszystkim właściciel komisu bierze pod uwagę rocznik auta, markę i model, a także liczbę przejechanych kilometrów. Oceniany jest też wygląd zewnętrzny, stan karoserii, ogólny poziom utrzymania auta. Ważne jest również wyposażenie wnętrza oraz to, jak się ono prezentuje. Dwa samochody tej samej marki i z tego samego rocznika mogą być więc wycenione diametralnie różnie i trzeba się z tym liczyć. Kierowcy już na etapie użytkowania samochodu powinni mieć świadomość, że im lepiej będą dbali o auto, tym więcej będzie ono warte wtedy, gdy zechcemy je sprzedać z odpowiednim zyskiem. Najlepiej jak już w momencie zakupu samochodu będziemy pamiętać, że kiedyś będziemy chcieli go sprzedać. Wtedy z pewnością będziemy o auto dbali o wiele lepiej.

Kiedy trzeba pomyśleć o złomowaniu?

Sprzedaż samochodu w komisie nie jest jedynym rozwiązaniem na szybkie pozbycie się samochodu. Można też sprzedać samochód na własną rękę, co jednak może być dosyć uciążliwe i czasochłonne. Trzeba bowiem zrobić co najmniej kilkanaście zdjęć samochodu, napisać chwytliwe i rzetelne ogłoszenie oraz umieścić je na różnych stronach ogłoszeniowych. Pomimo tych zaawansowanych działań może się jednak okazać, że na nasz samochód nie będzie zbyt wiele chętnych. Tak się dzieje najczęściej w przypadku samochodów mocno wyeksploatowanych, które już nie za bardzo nadają się do dalszego użytku. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być po prostu zezłomowanie samochodu i rozglądanie się za nowym autem, niekoniecznie z salonu. złomowanie aut Szczecin to dobra i wygodna opcja, dzięki której szybko można pozbyć się auta. Oczywiście, trzeba pamiętać, że aby zezłomować samochód, trzeba mieć przy sobie zarówno dowód osobisty, jak i dowód rejestracyjny czy kartę pojazdu. Bez tych niezbędnych dokumentów raczej żadna firma nie zezłomuje nam samochodu.

Więcej informacji na stronie: http://auto-skupszczecin.pl

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe