Najlepsze hotele biznesowe w Polsce

Prowadząc własny biznes, lub też zajmując eksponowane stanowisko w przedsiębiorstwie, musimy być przygotowani na częste podróże służbowe do najdalszych zakątków kraju. W zależności od miejscowości, w której przyszło nam  uczestniczyć w spotkaniu oferta hoteli biznesowych może być ograniczona lub też przytłaczająco bogata. W jaki sposób wybrać najlepszy hotel biznesowy? Na co zwracać uwagę przy rezerwowaniu pokoju?

Hotel biznesowy – gdzie go szukać?

Standardowo, sposób poszukiwania hotelu biznesowego nie odbiega od podobnego procesu w przypadku zwykłych hoteli. Jedyną różnicą jest to, że nie zawsze te same kryteria odpowiadają za właściwość wyboru miejsca, gdzie się zatrzymujemy podczas podróży służbowych i prywatnych. Przede wszystkim, należy przejrzeć oferty znajdujące się w internecie. Profesjonalne wyszukiwarki zazwyczaj pozwalają na szybkie i udane rozeznanie się w ofercie hoteli znajdujących się w danym mieście. Zazwyczaj jednak możliwości jest dużo, dlatego też warto przeanalizować wszystkie oferty w poszukiwaniu tej najbardziej nam odpowiadającej. Czasem warto również zasięgnąć opinii współpracowników, którzy na podobną delegację mogli jechać wcześniej – sprawdzone hotele są najlepsze.

Hotel biznesowy – jak go wybrać

Podstawowym pytaniem jest, jaki jest cel naszej podróży? Jeśli jest on czysto techniczny, tak naprawdę powinno nam wystarczyć dobre łóżko oraz możliwość zjedzenia na miejscu posiłku. Jeśli jednak przyjechaliśmy na trudne negocjacje, warto zadbać, aby w ofercie hotelu znajdowały się udogodnienia, które pozwolą stawić czoła trudnościom i rozluźnić skołatane nerwy. Takimi udogodnieniami są na przykład siłownia, basen, czy przyhotelowe SPA. Istotnym elementem jest również możliwość łatwego dojazdu do miejsca odpoczynku oraz jego bliskość w stosunku do miejsca planowanego spotkania. Wybieranie hotelu na drugim końcu miasta, choćby nawet wiązało się to z najlepszym możliwym stosunkiem ceny do jakości może mijać się z celem. Czas stracony na podróżowanie w tę i z powrotem nie pozostanie bez wpływu na naszą wydajność, a więc odbije się zarówno na wizerunku naszym, jak i całej organizacji, którą reprezentujmy. Jeśli w delegację wybieramy się samochodem, warto wcześniej zorientować się jak wyglądają możliwości skorzystania z parkingu. Jeśli jednak mamy zamiar skorzystać z transportu publicznego, czy to pociągu, czy też samolotu – warto sprawdzić, w jakiej odległości od dworca znajduje się dany hotel i jak wyglądają możliwości dojazdu z najbliższego lotniska.

Wybór najlepszej oferty hoteli biznesowych jest o tyle ważny, że podróżując do odległych zakątków Polski często jesteśmy zmęczeni podróżą. Istotnym jest więc, aby móc wypocząć przed zbliżającym się spotkaniem i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Zmęczenie nie jest dobrym partnerem negocjacji. Musimy to mieć na uwadze dokonując wyboru i analizując koszty związane z podróżą. Nie warto więc kierować się wyłącznie ceną, ale także komfortem oraz udogodnieniami zapewnianymi przez hotel. Zapraszamy do Andersia Hotel w Poznaniu.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe