Od kształcenia po finansowanie – mini poradnik dla przyszłych deweloperów

Jeśli rozważasz budowę nieruchomości jako sposobu na zarabianie pieniędzy, musisz wziąć pod uwagę szereg czynników.

Trzeba się kształcić

Najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy na temat rozwoju nieruchomości jest zapoznanie się z nią, zapisanie się na kurs (lub dwa) i, co bardzo ważne, wzorowanie się na odnoszących sukcesy deweloperach nieruchomości. Istnieje wiele artykułów, czasopism i książek dotyczących rozwoju nieruchomości, znajdź te które są bardzo łatwe do zrozumienia, ale też pełne przydatnych wskazówek.

Gdy szukasz kursów, wybierz renomowane kursy. Strzeżcie się „speców” od nieruchomości, którzy obiecują złote góry, a tak naprawdę dostarczają niewiele.

Pozmawiaj z specjalistami

Czytanie i studiowanie rozwoju nieruchomości jest wspaniałe, jeśli chcesz poznać teorię, ale jeśli chcesz przyspieszyć proces zdobywania wiedzy, nie ma nic lepszego niż porozmawianie z odnoszącymi sukcesy deweloperami nieruchomości. Wiem, że trudno jest podejść do ludzi, których nie znasz, ale powinieneś skorzystać z możliwości spotkania się z podobnie myślącymi inwestorami / deweloperami poprzez internetowe fora, czaty i funkcje sieciowe. Możesz również rozważyć możliwość zostania członkiem organu branżowego dla deweloperów nieruchomości mieszkaniowych.

Gdzie budować?

Po zdobyciu wiedzy, nadszedł czas, aby zacząć szukać miejsca zakupu ziemi. To bardzo ryzykowne bycie twórcą trendów w rozwoju nieruchomości. Najbezpieczniejszą opcją jest rozwój tam, gdzie inni już zbudowali nowe domy np. Warszawa Bemowo są wielką inspiracją. Po osiedleniu się na przedmieściach (lokalizacja makro), weź pod uwagę mikro lokalizację. Czy ten kawałek ziemi znajduje się przy ładnej ulicy? Czy jest blisko sklepów i transportu? Jeśli budujesz dla rodzin, czy jest blisko szkół?

Rada

Przed zakupem gruntu należy zapoznać się z przepisami i regulacjami samorządu lokalnego, ponieważ generalnie będą one organem, który udzieli lub odmówi zatwierdzenia programu deweloperskiego

Musisz wziąć pod uwagę przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie są określone w dokumencie, ale musisz mieć świadomość, że każda rada ma inny zestaw dokumentów, a niektóre z nich są dość długie – od 500 do 600 stron! Usiądź przy filiżance lub trzech. Będziesz potrzebował dużo więcej własnych pieniędzy (lub kapitału własnego) na rozwój w porównaniu z nieruchomością, którą chcesz kupić i utrzymać

Finanse

Pożyczanie pieniędzy na finansowanie rozwoju różni się od pożyczania pieniędzy na zakup i posiadanie nieruchomości inwestycyjnej. Po pierwsze, stopa procentowa jest wyższa – zwykle o 1% do 2% wyższa niż typowa pożyczka mieszkaniowa.

Po drugie, stosunek kredytów do wartości nie jest tak hojny, jak przy kupowaniu dobrze zlokalizowanych nieruchomości mieszkalnych. Banki często pożyczają do 95% wartości nieruchomości, którą chcesz kupić.Jeśli chodzi o rozwój nieruchomości, bank pożyczy ci około 70% wartości gruntu i 70% wartości kosztów budowy.

Innymi słowy, będziesz potrzebować dużo więcej własnych pieniędzy (lub kapitału własnego) w kierunku rozwoju w porównaniu do nieruchomości, którą chcesz kupić i utrzymać na dłuższą metę.

Szukasz nowego mieszkania na Bemowie? Sprawdź http://www.bliskiebemowo.com/

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe