Polisy dla pracowników sezonowych – jak załatwić to online?

Pracownicy sezonowi również podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu. Praktycznie, jeśli chcemy kogoś zatrudnić np. na miesiąc, powinniśmy odprowadzić za takiego pracownika odpowiednie składki do ZUS. Jeśli tego nie zrobimy, a ewentualna kontrola to wykaże, możemy mieć kłopoty. Najczęściej, brak ubezpieczenia pracownika sezonowego „wychodzi” przy okazji zdarzenia losowego (wypadku w pracy). Wtedy taki pracownik może nie otrzymać świadczenia właśnie ze względu na to, iż nie miał ubezpieczenia. Oczywiście, pracodawca dostanie karę, jednak jak to mówią: jest to tzw. „musztarda po obiedzie”.

Gdzie najczęściej jest zapotrzebowanie na pracowników sezonowych

Odpowiedź praktycznie nasuwa się sama. Są to oczywiście pracownicy, zatrudniani w rolnictwie. Rolnictwo to taki dział gospodarki, gdzie najwięcej prac przeprowadzanych jest właśnie sezonowo. Wszelkiego typu zbiory (owoce, warzywa, zboże, siano), podorywki, prace wykonywane w polu w określonym czasie. Ale także np. prace w samym gospodarstwie – przy zwierzętach. Mogą to być zwierzęta tuczone sezonowo i oddawane do ubojni. Wtedy taki pracownik pracuje jedynie przez okres tuczu. Ale praca sezonowa, to nie tylko rolnictwo. To także np. wysyłanie pracowników za granicę do pracy na jeden sezon. Tacy pracownicy pracują za granicą także najczęściej w rolnictwie. Warto wszystkim takim pracownikom załatwić ubezpieczenie oc z www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ jest to ubezpieczenie, które załatwia się bardzo szybko. Wystarczy praktycznie jedna wizyta na stronie internetowej i odpowiednie wypełnienie wniosku, aby sprawa został załatwiona.

Ubezpieczyciele online

Dziś praktycznie każdy ubezpieczyciel ma własną stronę internetową. Jak to mówią: bez istnienia w internecie, nie ma istnienia w realu. Zresztą, taka strona to nic drogiego i niedostępnego. Na rynku jest wiele firm zajmujących się zarządzaniem stronami internetowymi, ich pozycjonowaniem itp. Poważna firma ubezpieczeniowa oprócz fizycznego lokalu (siedziby) ma także adres internetowy. Gdyby nie miała, nie byłaby konkurencyjna dla innych firm ubezpieczeniowych. Dziś znacznie łatwiej dotrzeć do ewentualnego klienta poprzez internet, niż w tradycyjny sposób. Oczywiście, duże firmy ubezpieczeniowe mają jeszcze jednego „asa w rękawie”. Jest to tzw. reklama medialna. Ale na reklamę w TV może sobie pozwolić tylko naprawdę duży i bogaty ubezpieczyciel, choć i on wie, że nie należy lekceważyć reklamy internetowej.

Klient online

Każdy klient chcący zawrzeć umowę na polisę poprzez internet, powinien przede wszystkim posiadać dostęp do internetu w domu. Oczywiście, zawieranie umowy ubezpieczeniowej np. z komputera w kawiarni internetowej także jest możliwe (i całkiem łatwe), jednak nie należy polecać tego typu czynności. Dlaczego? Niestety, dziś mamy taki świat, że nawet dane osobowe mają swoją wartość. W kawiarniach internetowych podawanie swoich danych na obcym komputerze, może być niebezpieczne. Już lepiej to zrobić przez własny telefon, niż w takiej kawiarni.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe