Pomysł na biznes: prywatne przedszkole

Decyzja o otwarciu prywatnego przedszkola nie jest łatwym przedsięwzięciem. Jest to projekt, który wymaga dużo zaawansowanego planowania, ogromnej ilości kapitału i prawdopodobnie lat zainwestowanego czasu, zanim otworzysz drzwi swojej szkoły. Będziesz także musiał zbadać przepisy stanowe i procedury licencjonowania, które mogą być czasochłonne. Jednak przy odpowiednim nastawieniu i dużej determinacji możesz otworzyć własne przedszkole.

Komitet planowania to ważny aspekt udanego przedsięwzięcia. Na taki komitet powinni składać się:

 • nauczyciele,

 • zainteresowani rodzice,

 • prywatna szkoła konsultacyjna,

 • potencjalni darczyńcy.

Komitet planowania powinien określić podstawową strukturę przedszkola, w tym opracowanie deklaracji misji, określenie celów dla szkoły i omówienie, w jaki sposób można osiągnąć swoje cele. Powinien ustanowić fundamenty przedszkola, biorąc je od nienamacalnych pomysłów do zarysowanego planu działania.

Spotkanie w celu omówienia logistyki przedszkola.

Różni się to od pierwszego etapu, w którym pracowałeś nad tym, aby wyprowadzić przedszkole z etapu planowania do rzeczywistości, bowiem gdy w tym kroku opracowujesz mniejsze szczegóły i codzienną pracę przedszkola. Niektóre tematy, które powinieneś omówić, to:

 • miejsce, w którym będzie mieściło się przedszkole

 • w jaki sposób pokryjesz wydatki

 • jakie wyposażenie i pomoce edukacyjne kupić (meble, plansze dydatktyczne i tak dalej)

 • jakie aspekty prawne zostaną w to zaangażowane.

Szkoły prywatne nie są zobowiązane do przestrzegania państwowych wytycznych programowych, ale mogą, jeśli chcą. Wytyczne te można znaleźć na stronie edukacyjnej państwa. Należy również pamiętać, że dzieci nie są prawnie zobowiązane do uczęszczania do przedszkola w większości miast, więc program nauczania powinien być atrakcyjny i inspirować rodziców, aby chcieli posłać swoje dzieci.

Sprawdź inne przedszkola, aby zdobyć wskazówki i odkryj, co działa i nie działa. Zbadaj wszystko od sposobu, w jaki są prowadzone, do lekcji prowadzonych w klasie, dzięki czemu możesz tworzyć własne metody i style. Upewnij się, czy spełniasz wszystkie wymagania i przestrzegaj przepisów, zanim zarejestrujesz swoje przedszkole publicznie.

Zatwierdź fundusze, które pozwolą Ci otworzyć drzwi.

Fundusze można uzyskać z różnych źródeł, takich jak dotacje rządowe, lokalne organizacje, które wierzą w twoją sprawę i prywatnych darczyńców. Kiedy już zdecydujesz się na misję w swoim przedszkolu, zbadaj organizacje, które mają podobną misję i skorzystaj z ich darowizn.

Zatrudnij pracowników do swojego przedszkola, takich jak:

 • nauczyciele

 • asystenci nauczycieli

 • sekretarz

 • kierownik finansowy

 • personel sprzątający.

Zdecyduj z komitetem planowania lub radą szkolną, ile będziesz płacić swoim pracownikom i jak będziesz mógł sobie na to pozwolić przed sfinalizowaniem jakichkolwiek umów ze swoim personelem. Księgowy lub prywatna firma konsultingowa, jeśli zatrudniłeś kogoś, może być pomocna w określeniu tego, co jest uzasadnione. Zdobądź budynek, w którym będzie mieścić się Twoje przedszkole i zaopatrz je w wyżej wymienione wyposażenie i pomoce edukacyjne.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe