Pożyczka na wakacje: warto?

Niezależnie od tego, czy Twoje miasto jest w środku zimy, czy też Twoja stresująca praca nie pozwala ci odpocząć, możesz czasem poczuć konieczność wyjazdu na wakacje, wyrwanie się – bez względu na to, ile masz na koncie. Jeśli masz ochotę na podróż, ale nie masz pieniędzy na to, możesz rozważyć skorzystanie z wakacyjnych pożyczek, aby zarezerwować wycieczkę swoich marzeń.

Niestety, pokusie tej należy oprzeć się prawie we wszystkich przypadkach. Zaciągnięcie osobistej pożyczki na wakacje nie jest mądrym posunięciem finansowym i jest to decyzja, którą można żałować długo po powrocie do domu.

Jeśli chcesz zaciągnąć pożyczkę na wakacje, to znaczy że nie możesz sobie pozwolić na wyjazd – tak powie Ci niejeden doradca finansowy. Wakacje będą kosztować więcej niż to konieczne ze względu na związane z pożyczką odsetki, a będziesz płacić za wakacje nawet lata później.

Oto dlaczego wakacyjne pożyczki są złym pomysłem!

W przypadku niektórych decyzji finansowych istnieją ważne argumenty za i przeciw. Ale jeśli chodzi o zaciąganie osobistej pożyczki na wakacje, większość ekspertów zgadza się, że jest tylko jedna właściwa decyzja: pożyczka pozabankowa na wakacje szkola-finansow.pl? Nie rób tego!

Nie jest dobrym pomysłem zaciągnięcie osobistej pożyczki na wakacje – jeśli małego przestoju, aby naładować akumulatory, wakacje są luksusem, a nie koniecznością”.

Nawet nie mamy za bardzo do powiedzenia czegokolwiek o korzyściach z zaciągania osobistej pożyczki na wakacje, ale za to możemy wymienić wiele wad. Jedną z nich na pewno jest to, że zwiększasz zadłużenie. Musisz dokonywać miesięcznych płatności, które mogą być walką o twój budżet. Zapłacisz więcej, niż pożyczałeś – za co możesz podziękować należnym odsetkom. A oprocentowanie niezabezpieczonych pożyczek osobistych wciąż może być bardzo wysokie, nawet przy kredycie na naprawdę dobrych warunkach.

Podsumowując: relaks przez tydzień lub dwa nie jest warta długoterminowej ceny. Jest jednak jeden wyjątek. Jeśli pożyczka jest przeznaczona na jednorazowe wydarzenie, na przykład wesele bliskiego członka rodziny, zaciągnięcie pożyczki na wakacje może być tego warte, jeśli nie masz czasu, aby zaoszczędzić.

Ale nawet w tej sytuacji nie powinieneś zaciągać pożyczki, jeśli nie możesz sobie pozwolić na płatności. Ktoś Ci bliski nie chciałby, żebyś zrujnował historię kredytową, by wziąć udział w ślubie.

Co powinieneś zrobić?

Jeśli chodzi o płacenie za wakacje, najlepszą opcją jest planowanie z wyprzedzeniem i to, by zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby pozwolić sobie na podróż, którą chcesz odbyć. Lepiej, żeby urlop był celem – a nie musem. Aby upewnić się, że nie musisz brać pożyczek na wakacje, rozważ następujące wskazówki…

Uruchom dedykowany fundusz podróży i regularnie wpłacaj na niego pieniądze. Jeśli nie masz dużo dodatkowych pieniędzy, spójrz na swój budżet i zobacz, gdzie możesz obniżyć koszty, by zaoszczędzić na wycieczce. Możesz również rozważyć jednorazowe ruchy finansowe, które mogą skutkować dużymi oszczędnościami, takimi jak refinansowanie pożyczek studenckich. Jeśli możesz obniżyć miesięczne spłaty zadłużenia, będziesz miał więcej pieniędzy na urocze wakacje.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe