Praca w hotelowej recepcji to coś, co Cię interesuje? Zapraszamy do lektury

Rola hotelowej recepcjonistki jest niezwykle ważna, ponieważ osoby na tych stanowiskach są w gruncie rzeczy wizytówką danego miejsca. Zdobycie doświadczenia w administracji biurowej i utrzymanie profesjonalnej postawy może pomóc w znalezieniu pracy jako recepcjonista hotelowy. Weź udział w kursach z zakresu hotelarstwa i naucz się nowego języka, aby przekonać przyszłych pracodawców do siebie i pokaż potencjalnym szefom, że zapewnisz doskonałą obsługę klienta, dbając o sieć kontaktów, które mogą odnosić się do Twoich umiejętności.

Zrozum opis stanowiska

Obowiązki służbowe będą się różnić w zależności od hotelu, ale obowiązkiem wszystkich recepcjonistek hotelowych jest zarządzanie. Obejmują to m.in.:

  • obsługę rezerwacji i anulowanie ich,
  • przetwarzanie płatności,
  • odpowiadanie na pytania gości,
  • odbieranie wiadomości i odbieranie telefonu.

Ta rola wymaga zachowania spokoju podczas stresujących sytuacji. Ćwicz zarówno swoją cierpliwość, jak i umiejętności negocjacyjne, a hotele centrum zakopanego staną dla Ciebie otworem!

Przygotuj się na różne zmiany. Praca w charakterze recepcjonisty hotelowej wymaga pracy w dni, noce, weekendy, a czasem nawet w nocy. Przygotuj się na elastyczny harmonogram.

Edukacja

Uzyskaj zrównoważoną edukację. Wymagany będzie co najmniej dyplom ukończenia szkoły średniej, a niektóre kursy lub dyplom z hotelarstwa również pomogą ci zostać recepcjonistką hotelową. Nauka drugiego języka, szczególnie takiego, z którego korzystają turyści w miejscu, w którym chcesz pracować, może być korzystna. Weź udział w zajęciach z języka angielskiego i komunikacji, które zapewnią ci umiejętność efektywnej komunikacji zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. Weź lekcje matematyki i finansów, abyś był przygotowany na obsługę płatności i pieniędzy. Poszukaj okazji do skorzystania z kursów hotelarskich. Wiele szkół online oferuje zajęcia z turystyki i zarządzania hotelem.

Praktyka i doświadczenie

Zdobądź doświadczenie w pracach biurowych i obsłudze klienta. Pracuj jako recepcjonista lub asystent biurowy w profesjonalnym otoczeniu. Pomoże ci to nauczyć się umiejętności wymaganych od recepcjonisty hotelowego. Zdobycie doświadczenia w zarządzaniu recepcją może być cennym walorem dla kandydata do zatrudnienia. Należy pozostać w dobrych stosunkach z byłymi pracodawcami, aby mogli udzielić rekomendacji. Odbieraj telefony, pozdrawiaj klientów, organizuj pliki papierowe i komputerowe oraz zdobywaj doświadczenie w zarządzaniu wieloma funkcjami administracyjnymi. Poza tym, buduj sieć kontaktów. Pozostań w kontakcie z osobami z wysokimi kwalifikacjami i zakończ z pracodawcą pracę zawsze na dobrych warunkach, aby dał ci osobiste referencję, gdy ostatecznie złożysz podanie o stanowisko hotelowego recepcjonisty.

Ulepsz swoje umiejętności obsługi klienta. Praca w charakterze sprzedawcy w punkcie sprzedaży detalicznej lub centrum obsługi telefonicznej zapewnia praktykę w obsłudze klienta, której potrzebujesz, aby zostać recepcjonistką hotelową. Udzielaj odpowiedzi na pytania i zawsze stawiaj na wesołe, pozytywne i profesjonalne podejście do klientów.

Zobacz również Angielski Bielsko

Ostatnie komentarze
  1. wzór podania o pracę

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe