Rachunek bankowy tani w prowadzeniu

O tym, że istnieją tamie w prowadzeniu rachunki bankowe, nie musimy chyba nikogo dodatkowo przekonywać. To już nie te czasy, że trzeba ponosić kilka różnego rodzaju opłat miesięcznych związanych z prowadzeniem konta osobistego. Obecnie bez większych przeszkód znajdziemy całkowicie darmowe konta osobiste, bez dodatkowych opłat miesięcznych.

Jeśli posiadasz konto osobiste, za które każdego miesiąc płacisz szereg opłat związanych z jego prowadzeniem, to zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad jego zmianą. Konto osobiste to nie umowa odnawiana co roku czy co 24 miesiące. Takie konto możesz zamknąć w każdej dowolnej chwili, o ile nie zakładałeś konta w ramach jakiejś akcji promocyjnej. Mam tu na myśli takie, które w ostatnim czasie dosyć często organizują banki, a wiążą się z wypłaceniem dodatkowej premii czy otrzymaniem dodatkowego gadżetu.

Jak zamknąć dotychczasowe konto? Nie jest to specjalnie skomplikowane, ponieważ w tym celu wystarczy złożyć odpowiednią dyspozycję do banku. W niektórych bankach możemy to zrobić drogą internetową lub telefoniczną. Są jednak banki, w których konieczna będzie bezpośrednia wizyta w placówce bankowej. Musimy również pamiętać o tym, że bank będzie starał się za wszelką cenę zatrzymać nas przy sobie. Nawet jeśli zamkniemy konto w oddziale, to po kilku dniach może się jeszcze odezwać do nas konsultant, z całkowicie nową propozycją. Może się zdarzyć tak, że zamiast obecnego konta, bank zaproponuje nam całkowicie nową ofertę, pozbawioną opłat miesięcznych. Taką ofertę również warto rozważyć, zanim zdecydujemy się ostatecznie zmienić bank.

Gdzie znaleźć tanie konto bankowe i na co zwracać uwagę przy zmianie konta? Wbrew pozorom, obecnie mamy możliwość znalezienia wielu korzystnych ofert. Celowo nie będziemy tu przytaczać konkretnych nazw banków, by nie robić żadnemu z nich krypto reklamy. Jeśli jednak dobrze się rozejrzymy, znajdziemy takie konta osobiste, które nie tylko charakteryzują się brakiem opłat za prowadzenie, ale również dają możliwość skorzystania z wielu innych bezpłatnych opcji. Na które z nich szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę? O to postanowiliśmy spytać eksperta z bloga finansowego Banki24.com.pl.

Wiele banków w dzisiejszych czasach zaproponuje nam konto osobiste bez opłat miesięcznych. Warto jednak zwrócić uwagę na inne, równie ważne kwestie związane z prowadzeniem rachunku bankowego. Szczególnie na te, z których będziemy korzystać bardzo często. Mam tu na myśli nie tylko przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów czy wypłaty dokonywane w oddziale banku. Trzeba zwrócić uwagę również na wysokość opłat, związanych z utrzymaniem karty płatniczej/debetowej dołączonej do konta. Niektóre banki mogą nie pobierać za nią żadnych miesięcznych opłat. Są jednak takie, które taką kartę dadzą nam warunkowo. Nie będziemy ponosić za jej utrzymanie opłat miesięcznych, ale pod warunkiem, że każdego miesiąca spełnimy wyznaczony przez bank warunek np. w postaci transakcji bezgotówkowej wykonanej raz w miesiącu, w określonej wysokości.

Zanim zdecydujemy się na otwarcie konkretnego rachunku bankowego, warto w pierwszej kolejności porównać sobie kilka różnego rodzaju ofert. Wybór pod tym kątem mamy całkiem spory. Warto również wiedzieć o tym, że choć konto, które otworzymy, może na początku charakteryzować się brakiem opłat związanych z jego prowadzeniem, to nie oznacza to wcale, że takie dodatkowe opłaty nie pojawią się w późniejszym czasie. Może nie od razu, ale za 2 czy 3 lata. Wtedy zawsze warto rozważyć zmianę konta na.. lepszy i korzystniejszy model.

 

Artykuł opracowano wspólnie z portalem http://wybieramkonto.pl

 

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe