Remont agencji turystycznej niskim kosztem – jakie triki zastosować?

Miło jest pracować w nowym i odświeżony wnętrzu, w szczególności, gdy jest to agencja turystyczna oferująca zagraniczne wycieczki. Tylko jak wykonać remont nie mając zbyt dużego budżetu? Czy są jakieś triki, które pozwolą na ciekawą aranżację wnętrz przy niskim nakładzie finansowym? Oczywiście, że tak! Zachęcamy do zapoznania się z treścią artykułu. Może to być dla Ciebie źródło cennych informacji.

Czyste i przyjemne wnętrza są wizytówką agencji turystycznej. Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów, trzeba dbać o ich aranżację. Poza tym wraz z upływem czasu zarówno meble, jak i dekoracje się po prostu zużywają, a firmowe wnętrze wymaga odświeżenia. Skąd jednak wziąć na to pieniądze? Generalny remont agencji turystycznej wiąże się z dużym nakładem finansowym. Co więcej, na czas remontu trzeba będzie zamknąć biuro, a to oznacza przestój w pracy. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Oceń stan swojego biura

Zanim przystąpisz do remontu, oceń stan ogólny swojego biura. Zwróć uwagę na meble, czy wymagają wymiany, czy po prostu wystarczy je dobrze wyczyścić. A co ze sprzętem i urządzeniami biurowymi? Jeśli są sprawne i nie zakłócają pracy agencji, to nie ma konieczności ich wymiany. Za to koniecznie pomyśl o odświeżeniu koloru ścian oraz wymianie dekoracji. Remont wcale nie musi oznaczać totalnej demolki biura. Wystarczy kilka niewielkich zmian, by agencja turystyczna zyskała nowy wygląd.

Co wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Przede wszystkim zacznij od zmiany koloru ścian. W agencji turystycznej świetnie się sprawdzą ciepłe i przyjazne barwy. Następnie skup się na dekoracjach. W tej sprawie masz całkiem sporo możliwości. Trzymaj się za to jednej zasady – wszystkie wybrane przez Ciebie dekoracje muszą współgrać z wyposażeniem biura. Na pewno na ścianach nie może zabraknąć dyplomów i certyfikatów potwierdzających doświadczenie firmy, więc poszukaj ciekawych obramowań, które zastąpią te stare. Poza tym swoje biuro możesz wzbogacić roślinami. Nic tak nie podkreśli jego wyjątkowości, jak jakieś unikatowe okazy, które da się utrzymać w warunkach biurowych.

A może tak wykorzystać główną ofertę biura?

Skoro agencja turystyczna w swojej głównej ofercie ma wycieczki do Indonezji, to może warto je jakoś ciekawe wykorzystać do aranżacji wnętrz. Zastanawiasz się jak? Na początek zastanów się, jakie są główne atrakcje na Bali, albo inaczej, z czym Ci się kojarzy Bali? Z wyjątkową przyrodą? A może z krystalicznie czystą wodą i białym piaskiem? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś te motywy wykorzystał w aranżacji biura. Zastanawiasz się jak? Ściany możesz wzbogacić kolorami, które kojarzą Ci się bezpośrednio z Bali – niebieski, biały lub żółty jak słońce tam świecące idealnie sprawdzą się w aranżacji wnętrz. Możesz także pójść o krok dalej i pomyśleć o wykorzystaniu fototapety, która będzie prezentowała wyjątkowy klimat tego miejsca. Do tego kilka charakterystycznych dekoracji dla tamtego miejsca i zarówno pracownicy Twojego biura, jak i sami klienci poczują się, jak by byli na Bali.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe