Remontujemy biuro – od jakich elementów zacząć?

Remont w biurze to spore wyzwanie logistyczne, które powinno być zaplanowane z dużym wyprzedzeniem i dostosowane do codziennej pracy firmy. Nie może być bowiem tak, że na czas remontu i przeprowadzanych w firmie prac przedsiębiorstwo nie będzie sprawnie funkcjonowało. Dobre planowanie to podstawa każdych prac remontowych, które chcemy wykonać w przestrzeni biurowej.

Remonty w firmach często polegają przede wszystkim na kosmetycznych pracach oraz na wymianie mebli i ich dopasowaniu do potrzeb konkretnego wnętrza czy liczby pracowników. Zdarza się, że firma zatrudnia nowe osoby, a potem musi je gdzieś pomieścić na określonej powierzchni, która wcale się nie zwiększyła. Wtedy konieczne jest przestawianie mebli oraz kupno dodatkowych krzeseł czy biurek, które będą służyły osobom nowo zatrudnionym. Wygodne fotele obrotowe i ergonomiczne biurka to podstawa komfortowych warunków pracy, warto więc zadbać o to, by każdy pracownik miał zapewnione funkcjonalne miejsce przy biurku.

Koszty z góry ustalone

Aby zaplanować remont w firmie, na wstępie trzeba określić jego budżet. Często prace remontowe przeciągają się lub pojawiają się nowe rzeczy do zrobienia, co dodatkowo powiększa koszt. Jeśli wszystkie, nawet nieplanowane wydatki, w pewnym stopniu przewidzimy wcześniej, w późniejszej fazie remontu nie będzie niespodzianek. Kolejną kwestią jest logistyka – trzeba zapewnić ciągłość pracy przedsiębiorstwa. Remont poszczególnych pomieszczeń powinien więc być prowadzony stopniowo – jedno wnętrze po drugim. Dzięki temu , nawet gdy jedno pomieszczenie będzie w remoncie, w pozostałych będzie można bez problemu wykonywać wszystkie obowiązki zawodowe. Owszem, prace remontowe będą pewnym utrudnieniem dla pracowników, jednak nie zdestabilizują pracy całego przedsiębiorstwa.

Remont zaplanuj krok po kroku

Prace remontowe muszą być zaplanowane z uwzględnieniem wszystkich możliwości technicznych, aby po wykonaniu części prac nie trzeba było wracać do punktu wyjścia. Aranżacja, wybieranie mebli czy instalowanie lamp na biurkach czy przy biurkach pracowników to zadanie, które należy wykonać na samym końcu, gdy wszystkie prace remontowe będą już wykonane. Jeśli planujemy remont instalacji, zmianę miejsca położenia gniazdek czy innych elementów, trzeba to zrobić przed wykonaniem aranżacji ściany. W przeciwnym razie może się bowiem okazac, że świeżo pomalowana czy wytapetowana ściana będzie musiała być jeszcze raz skuta. Dobre planowanie to podstawa przeprowadzanych w firmie prac remontowych. Oczywiście, trzeba też zadbać o właściwą, profesjonalną ekipę, która przeprowadzi wszystkie działania zgodnie ze z góry ustalonym planem. Jeśli nie zadbamy o fachowców, a zdecydujemy się na ekipę, która będzie najtańsza, możemy mieć prawie pewność, że prace remontowe się przeciągną, a z czasem pojawią się dodatkowe koszty, które nie były uwzględnione na początku.

Ostatnie komentarze
  1. Lokis

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe