Sypialnia Feng Shui – oaza dla ludzi zapracowanych

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad wniesieniem feng shui do swojej sypialni, aby pomóc sobie w zasypianiu po ciężkim dniu w pracy? Zgodnie z zasadami feng shui, zrobienie kilku drobnych zmian w sypialni może radykalnie poprawić twoje zdrowie, relacje, bogactwo – i tak, nawet pomóc ci uzyskać lepszy nocny odpoczynek.

Czym jest feng shui? Feng shui to starożytna chińska sztuka urządzania domu. Układ twoich mebli i otoczenia wpływa na przepływ energii w przestrzeni, a ta energia wpływa na:

  • twój stan psychiczny

  • zdrowie fizyczne

  • szczęście

  • sukces.

To, czy feng shui działa, czy nie, jest szeroko omawiane, ale nie możemy nie wspomnieć o dobrym samopoczuciu jakie ma miejsce w wnętrzach tego rodzaju – według wielu jego teorii. W rzeczywistości, po przeczytaniu tego artykułu, możesz zdać sobie sprawę, że już wdrażasz te zasady w życie tylko dlatego, że czujesz się wśród dobrze. Niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie, spróbuj zastosować kilka wskazówek feng shui w swojej sypialni – twoje życie może się poprawić!

1. Oczyść bałagan.

Powtórzmy razem mantrę – zagracone przestrzenie tworzą zagracony umysł. Niezależnie od tego, czy chodzi o stertę butów pod łóżkiem, ubrań rozrzuconych po szafie, czy też śmieci na komodzie, oczyszczenie chaosu może prowadzić do poczucia spokoju i harmonii, pozwalając pozytywnemu chi swobodnie płynąć po pokoju.

I to nie jest po prostu wymysł – kurz i brud tworzą stagnację chi, co może negatywnie wpłynąć na twoje relacje, bogactwo, a nawet doprowadzić do choroby, Jeśli nasza sypialnia jest zagracona bałaganem – nasz umysł też będzie.

2. Usuń wszystkie ekrany.

Każdy może zgodzić się, że sypialnia powinna być spokojnym miejscem, które zaprasza do odpoczynku i odmłodzenia. Według ekspertów feng shui, powinieneś usunąć wszystkie elementy elektroniczne, ponieważ tworzą one zanieczyszczenie EMF (fale magnetyczne i elektryczne, które mogą zakłócać przepływ energii), powodując uszkodzenie układu odpornościowego i stanu psychicznego. Unikanie elektroniki całkowicie uwolni twoją sypialnię od tych elektrycznych fal, pomagając ci spać bardziej zdrowo.

Kiedy już to robisz, pamiętaj, by usunąć z sypialni wszystko, co ma związek z pracą – czy to biurko, komputer, telefon komórkowy czy papierkową robotę. Praca wskazuje na element ognia, który jest stymulujący, a twoje ciało nie będzie w stanie naprawdę zrelaksować się w tak niespokojnej przestrzeni. Przeniesienie pracy do sypialni zmienia także charakter przestrzeni z prywatnej na publiczną – i kto może odpoczywać w miejscu publicznym?

3. Urządź sypialnię w kojących kolorach.

Jest powód, że restauracje szybkiej obsługi są malowane w mocnych barwach – odważne, jaskrawe kolory pobudzają system nerwowy, utrzymując mózg w stanie pobudzenia i ciało w trybie nad-zmysłowym. Postaraj się o kojące, spokojne kolory w sypialni, takie jak ciemnoszara pościel satyna bawełniana 160×200 czy jasnoniebieska ściana- pamiętaj, że sypialnia ma cię odcinać od świata zewnętrznego, jak spa.

Na koniec przypominamy: zasady Feng Shui stwierdzają, że pod żadnym pozorem nie należy stawiać łóżka bezpośrednio przed drzwiami!

Ostatnie komentarze
  1. Kamil

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe