Szybki kredyt na nowy biznes? Radzimy gdzie zadłużyć się bez ryzyka

man wearing a suit sitting in a table showing a contract and where the signer must sign

man wearing a suit sitting in a table showing a contract and where the signer must sign

Decydując się na rozkręcenie własnego biznesu często potrzebny jest kredyt, który umożliwi pewny start. Młodzi przedsiębiorcy, żądni szybkiego zysku niejednokrotnie skłaniają się ku firmom, które mogą im zapewnić kredyt bez sprawdzania historii kredytowej i bez BIK. Taka opcja jest oczywiście kusząca, jednak nie zawsze ten sposób jest w stanie zagwarantować sukces. Pieniądze są potrzebne przede wszystkim po to, żeby uruchomić działalność, zagwarantować sobie odpowiednie zapasy i dysponować początkowym kapitałem.

Wybierz właściwy bank

Należy na początku stwierdzić, że pożyczanie pieniędzy w firmach, które obiecują, że nie potrzebują żadnych zaświadczeń, a pieniądze dostaniesz od ręki w kilka minut to szaleństwo. Wiele osób o tym wie, wiele podejrzewa, jakie przeszkody mogą stanąć na drodze młodym przedsiębiorcom, jednak dla wielu wizja szybkiej gotówki, bez zbędnych formalności jest bardzo kusząca. Taką pokusę należy jednak bezwzględnie odegnać, bowiem przynieść może jedynie problemy i rozczarowanie.

Przede wszystkim, oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest o wiele wyższe, niż tych udzielanych przez banki. Po drugie, istnieje wiele ukrytych opłat, które ujawniają się dopiero po czasie, a my przecieramy oczy ze zdumienia, kiedy dowiadujemy się, ile tak naprawdę będziemy musieli zwrócić. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego banku. Warto porównać oferty i skupić się przede wszystkim na tych bankach, które specjalizują się w udzielaniu kredytów nowym firmom.

W ten sposób będą w stanie skupić się na konkretnych problemach i będą starały się je rozwiązać. Dobry bank doradzi nam również, jakiego rodzaju dokumenty będziemy musieli zgromadzić – zaświadczenia z ZUS, zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, itp.

Przygotuj odpowiedni biznesplan

Jeśli jesteś nową firmą, która nie ma doświadczenia, nie może się pochwalić wcześniejszymi dochodami, to bank nie może na tej podstawie stwierdzić, czy proponowane rozwiązania są rentowne. Jedyne, co mu pozostaje, to ocena biznesplanu i prognozowanie ewentualnych zysków lub strat przedsiębiorstwa. Z tego też powodu tak ważne jest, aby biznesplan był przygotowany w odpowiedni sposób.

Warto poświęcić na tę kwestię właściwą ilość czasu. A w sytuacji, jeśli to naprawdę nasz start, takie zadanie można powierzyć innym osobom, które się na tym znają. Związane jest to również z określeniem, jakiej ilości pieniędzy będziemy potrzebować. Sprawą oczywistą jest, że im mniej będzie nam potrzebne, tym mniejsze ryzyko, że kwoty tej nie spłacimy.

Rodzaje kredytów

Istnieje kilka rodzajów kredytów, które firma może otrzymać na start. Najtrudniej ubiegać się o kredyt inwestycyjny. Pieniądze uzyskane w ten sposób muszą być wykorzystane w celu rozbudowania lub zmodernizowania firmy. Dosyć rzadko taki kredyt przyznawany jest nowym firmom, które nie mogą się pochwalić długą historią swoich działań.

O wiele łatwiej uzyskać kredyt obrotowy, który przeznaczony jest na finansowanie aktualnych wydatków przedsiębiorstwa. Najczęściej jest to również pożyczka krótkoterminowa, gdzie okres spłaty wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy.

Ostatnie komentarze
  1. Barbosz

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe