Terminale płatnicze – czy grożą nam kary za ich nieposiadanie?

Terminale płatnicze to w dzisiejszych czasach codzienność w sklepach i punktach usługowych. Nic w tym dziwnego – zdecydowanie ułatwiają życie klientom i usprawniają funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Do niedawna posiadanie terminala było dobrą wolą sprzedawcy czy usługodawcy, jednak nieustannie pojawiają się nowe regulacje czy projekty przepisów, według których posiadanie terminali będzie w niektórych przypadkach obowiązkowe.

Wraz z rozwojem płatności bezgotówkowych, zmieniają się również przepisy, których głównym celem jest nie ułatwienie życia przedsiębiorcom, a przede wszystkim ich dokładniejsza kontrola. Można więc przeczytać i usłyszeć o projektach przepisów, według których przedsiębiorcy, którzy posiadają kasy fiskalne, będą musieli umożliwiać swoim klientom co najmniej jeden rodzaj płatności bezgotówkowych. A skoro będą mieli taki obowiązek, jego nieprzestrzeganie zapewne będzie wiązało się z wysokimi karami. Póki o jednak przepisy w tym zakresie nieustannie się zmieniają i są w sferze planowania, przedsiębiorcy mogą więc spać spokojnie. Co oczywiście nie oznacza, że mogą sobie odpuścić montowanie terminali w swoich sklepach czy punktach usługowych.

Terminalu nie trzeba, ale warto mieć

Terminale płatnicze nie są obowiązkiem, a dobrą wolą przedsiębiorców, której celem jest ułatwienie życia klientom. Korzystanie z możliwości płatności bezgotówkowych jest dla wielu klientów jednym z kryteriów wyboru konkretnego sklepu czy usługodawcy. Płatności bezgotówkowe są szybkie, wygodne, a także bezpieczne. Można bowiem dzięki nim płacić nie tylko za codzienne zakupy, ale również realizować większe wydatki. Nie trzeba nosić dużych pieniędzy w portfelu, a co za tym idzie – nie musimy się obawiać, że je zgubimy czy ktoś nam je ukradnie. Co więcej, płatności bezgotówkowe są też o wiele szybciej i sprawniej realizowane, co pozwala na przyspieszenie obsługi klienta szczególnie w tych miejscach, które są narażone na długie kolejki. Warto więc zainstalować terminal płatniczy, gdyż daje całe mnóstwo korzyści przy jednoczesnych niewielkich kosztach korzystania z niego. Sporo informacji na temat terminali i ich możliwości można znaleźć na https://platniczyterminal.pl, warto więc zdobyć nieco wiedzy, zanim zainstalujemy konkretne urządzenie czy podpiszemy umowę z operatorem.

Jak wybrać dobrego operatora płatności bezgotówkowych?

Na rynku operatorów realizujących płatności bezgotówkowe jest całe mnóstwo ofert, w których z pewnością mogą się pogubić nowi klienci. Zanim więc dojdzie do podpisania umowy, dobrze jest rozejrzeć się w co najmniej kilku ofertach, porównać nie tylko ceny, ale również to, co w ich ramach można otrzymać. Koszty korzystania z terminali bywają bowiem różne w zależności od rodzaju branży ,wielkości firmy czy poziomu realizowanych co miesiąc obrotów. Korzystanie z terminala płatniczego i umożliwianie klientom płacenia bezgotówkowego zawsze jest dla przedsiębiorcy dodatkowym kosztem, warto go jednak potraktować jako inwestycję, która przyciągnie do firmy nowych klientów, a w przypadku dotychczasowych sprawi, że będą oni jeszcze bardziej zadowoleni z poziomu obsługi.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe