Usbprezent a biznes – dlaczego te upominki reklamowe działają?

W sieci już naprawdę wiele napisano na temat tego, dlaczego dyski flash USB i inne podobne upominki reklamowe działają.

Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu Google każdy może znaleźć setki statystyk potwierdzających skuteczność bezpłatnych prezentów pod względem zwiększenia:

  • sprzedaży

  • sympatii

  • świadomości marki.

Fakty dotyczące skuteczności działania pendrive USB i podobnych upominków promocyjnych

Firmy oferujące bezpłatne materiały marketingowe takie jak usbprezent często tworzą profesjonalny i spójny wizerunek, który wysyła przesłanie mówiące o tym że ta marka dba o swoich klientów.

Niektóre z najczęstszych przedmiotów, które są rozdawane to podkoszulki, bluzy, kurtki, czapki, skarpety, butelki na wodę, kubki, torby, plecaki, parasole, frisbee, długopisy, notatniki, kalendarze, breloki, podstawki, naklejki, magnesy – ale jeśli szukasz gadżetu promocyjnego na miarę XXI wieku – pendrive zdaje się być najlepszym wyborem.

Oto kilka statystyk ilustrujących zalety rozdawania artykułów promocyjnych:

  • 85% konsumentów prowadzi interesy z firmą po otrzymaniu od nich upominku reklamowego.

  • 66% osób pamięta nazwę firmy, która dostarczyła im upominek reklamowy w poprzednim roku.

  • 83% konsumentów lubi otrzymywać upominki reklamowe z komunikatem reklamowym.

  • 84% osób zgadza się, że markowe produkty zwiększają świadomość marki.

Warto też pamiętać, że wysokiej jakości upominki reklamowe takie jak usb prezent generują średnio kilka rekomendacji od zadowolonych klientów. No i oczywiście są tańsze, ale bardziej skuteczne w rozpoznawaniu marki niż reklama przez opcje takie jak druk, telewizja lub radio.

Na podstawie tych statystyk (wszystkie znalezione za pomocą prostego wyszukiwania Google – można ich znaleźć o wiele więcej, aby mieć jeszcze większą pewność) można łatwo zrozumieć korzyści, jakie czerpią firmy, rozdając przedmioty promocyjne takie jak pendrive.

Dlaczego USB i inne prezenty promocyjne działają?

Taki upominek po prostu buduje zaufanie. Nie od dziś wiadomo, iż skutecznym sposobem na zaszczepienie zaufania jest ofiarowanie komuś prezentu, za który nie oczekuje się niczego w zamian.

Fizyczny przedmiot może również sprawić, że firma stanie się automatycznie dla klienta bardziej “prawdziwa”. W czasach, w których tak wiele dzieje się w Internecie, otrzymywanie upominków promocyjnych daje odbiorcom fizyczny dowód na istnienie firmy.

Co więcej, taki usb prezent zwiększa świadomość marki – to chyba najbardziej oczywisty powód, dla którego firmy oferują upominki reklamowe. Pozwala ludziom zobaczyć logo i branding, zachowując ich świeżość firmy w pamięci. Dodatkową korzyścią jest to, że odbiorca nie tylko regularnie widzi markę firmy, ale także pozwala to na ekspozycję wśród innych osób.

Ale czy pomyślałeś o tym, że taki upominek też zwiększa sympatię? Ludzie uwielbiają darmowe prezenty i zwykle lubią ludzi, którzy dają im takowe, szczególnie jeśli jest to tak zacna i użyteczna rzecz jak pendrive właśnie – którego można dostosować tak, aby Twoja marka stała się naprawdę widoczna.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe