Wariograf – jak działa i czy da się go oszukać?

Czy byłeś kiedyś w tej trudnej sytuacji, z którą musi zmierzyć się każdy szpieg? Wiesz, jak to działa? Złapany jako oszust, siedzisz w zaciemnionym pokoju z ogromnym uzbrojonym strażnikiem u boku, podłączony do wariografu…

Te genialne maszyny monitorują różne aspekty twojego stanu fizycznego, takie jak:

  • odporność skóry (pot)
  • ciśnienie krwi
  • tętno

Czasem ich wiarygodność jest kwestionowana, ale specjaliści tacy jak Instytut Badań Wariograficznych twierdzą, że te maszyny są dokładne w 95% przypadków. Bez względu na to, po której stronie barykady jesteś – w tym miejscu podzielimy się z Tobą wskazówką na temat tego, czy się da – a jeśli tak to jak, oszukać wykrywacz kłamstw.

Jeśli jesteś taki jak większość ludzi, kłamanie sprawia, że ​​twoje serce bije szybciej. To sprawia, że ​​się denerwujesz. Podnosi się ciśnienie krwi i zaczynasz się pocić. Maszyna wykrywająca kłamstwo wykrywa kłamstwa właśnie, szukając oznak tych zmian fizjologicznych.

Jak to działa?

Podczas wykonywania testu wariografu urządzenie najpierw rejestruje linię podstawową twoich parametrów życiowych. Egzaminatorzy zadają Ci serię “kontrolnych” pytań, które są dalekie od problemu, który badają, aby sprawdzić na nich reakcję Twojego ciała. Większość badanych odpowie „nie” na takie pytania, ale egzaminatorzy zakładają, że odpowiedź na co najmniej jedno pytanie kontrolne będzie naprawdę miała brzmieć „tak”. Jak tylko badany skłamie w takiej drobnej sprawie – pojawi się rejestr tego na maszynie do wykrywania kłamstw, co niejako służy do wykrywania tych kolejnych, ewentualnych kłamstw.

Zaczyna się łączenie istotnych pytań z pytaniami kontrolnymi są istotne pytania. Na przykład w przypadku narkotyków, można usłyszeć” „czy kiedykolwiek używałeś nielegalnego narkotyku?”

Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie badania ocenia wynik testu porównując reakcje fizjologiczne (oddychanie, ciśnienie krwi, serce i tempo pocenia się). W istocie, kłamstwo badanego liczy się tylko jako kłamstwo, jeśli rejestruje się reakcję ciała większą niż w przypadku, gdy miało miejsce kłamstwo kontrolne.

Jak oszukać wariograf?

Zmieniaj tętno, częstość oddechów, ciśnienie krwi i poziom potu, odpowiadając na pytania kontrolne. Wynik Twoich testów jest na wykresach. Świetnie to widać w filmie “Ocean’s Eleven”, że jednym ze sposobów na podniesienie parametrów życiowych podczas odpowiadania na pytania kontrolne jest wciśnięcie do buta szpilki lub innego ostrego przedmiotu. Ból z tego powodu spowoduje, że większość Twoich reakcji wzrośnie, a każda twoja odpowiedź zostanie prawdopodobnie odczytana jako kłamstwo. Chociaż ten środek zaradczy (jeśli właściwie zastosowany) może być skuteczny, okazuje się że osoby obsługujące wariograf opracowały dla niego środki przeciwdziałania (najprostsze jest po prostu zmuszenie badanego do usunięcia tego z obuwia). Potrzebujesz więc planu awaryjnego.

Sugeruje się między innymi rozmyślanie o czymś ekscytującym lub przerażającym, gdy rozpoznajesz pytanie kontrolne. Alternatywnie, możesz się pocić, próbując rozwiązać trudny problem matematyczny w swojej głowie, Najważniejsze jednak zrozumieć z czym masz do czynienia – a do tego mogą Ci się przydać informacje, które znajdziesz na stronie: http://www.wariograf.com.pl

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe