Wystrój biura: super wskazówki od ekspertów!

Projektowanie biura jest tak ważne dla sukcesu Twojej firmy, że warto wynająć albo przynajmniej wysłuchać profesjonalistów w tym temacie, aby to dobrze wykonać.

Dobrze zaprojektowane biuro może kosztować nieco więcej, ale jest znacznie tańsze niż źle zaprojektowane, a niedziałające biuro marnuje czas i powoduje frustrację, ponieważ może utrudniać podstawowe zadania. Dobry projekt biurowy rozwiązuje różne problemy, ale wielki projekt biurowy idzie o krok dalej: otwiera nowe linie komunikacji, zapewniając personelowi różne środowiska do różnych zadań i wzbudzając w nich radość z przebywania w biurze, świetny projekt biurowy może ożywić siłę roboczą.

Mniejsze firmy i startupy mogą nie mieć budżetu, by skonsultować się z firmami projektowymi, więc porozmawialiśmy z najlepszymi ekspertami z https://visoodesign.pl, którzy przedstawili nam kilka porad, które pozwolą stworzyć bardziej przyjemne i bardziej produktywne środowisko pracy.

Nigdy nie ma zbyt dużo światła ani przestrzeni

Brak naturalnego światła może mieć negatywny wpływ na nastrój i produktywność, więc zarówno pracownicy, jak i ich pracodawcy mogą znacznie skorzystać z większej ekspozycji. Naturalne światło jest często pomijaną zaletą w projektowaniu biur, ale powinno to być jednym z głównych czynników wpływających na projektowanie i układ biur. Może to mieć duże znaczenie. Naturalne światło oferuje znacznie szersze spektrum kolorów, co ułatwia nam dostrzeganie szczegółów i wykonywanie podstawowych zadań. Istnieje wiele badań pokazujących poprawę produktywności przy użyciu światła naturalnego, szczególnie w środowiskach produkcyjnych, a ponadto nasze oczy są zaprojektowane do pracy ze zmieniającym się natężeniem światła słonecznego, w przeciwieństwie do surowego ciągłego sztucznego oświetlenia w biurach. Naturalne światło zmniejszy oko zmęczenie i skargi na bóle głowy.

W jaki sposób możesz uzyskać więcej światła w swoim miejscu pracy? Aby zwiększyć ilość naturalnego światła słonecznego w biurze stwórz otwarte środowisko:

  • burząc wewnętrzne ściany,
  • używając szklanych ścian do prywatnych biur
  • korzystaj z ławek zamiast klaustrofobicznych stanowisk pracy.

A wraz ze światłem pojawia się przestrzeń. Daj pracownikom wystarczająco dużo miejsca, ważne jest nie tylko zapewnienie pracownikom odpowiednio dużej liczby biurek, ale także przestrzeni na cyrkulację. To jest przestrzeń w korytarzach i między biurkami, które pozwalają ludziom swobodnie się poruszać! Oczywiście chcesz dać ludziom spokojne miejsce do pracy, ale chcesz także stworzyć dynamiczną i zabawną atmosferę, w której ludzie mogą wchodzić w interakcje i odbijać pomysły od siebie nawzajem.

Utrzymuj porządek

Jeśli chodzi o małe biura, jeszcze ważniejsze jest upewnienie się, że wszystko działa razem, w dużym biurze klienci mogą nigdy nie widzieć obszaru roboczego, ponieważ istnieje przestrzeń – ale nie ma takiej możliwości rzecz, jeśli chodzi o małe biura – wszystko jest „na widoku”. Ważne jest, aby Twoje miejsce pracy było wolne od bałaganu, zorganizowane i uporządkowane.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe