Zintegrowane systemy zarządzania pomocne w biznesie

zintegrowane-systemy-zarzadzania

W dzisiejszych czasach prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie. Konkurencja jest bardzo duża i nawet w innowacyjnych branżach szybko pojawiają się naśladowcy. Aby budować przewagę konkurencyjną każdy biznesmen próbuje różnych sposobów.

Nie ma wątpliwości, że kluczową kwestią jest dobre zarządzanie firmą.

Jakie systemy wspomagają zarządzanie w firmie?

Najbardziej popularnym systemem jest ISO 9001, czyli system zarządzania jakością. Jest to norma, która świetnie sprawdza się w każdej organizacji, niezależnie od wielkości, branży, czy  lokalizacji. ISO 9001 to również system bazowy dla ZSZ, czyli zintegrowanego systemu zarządzania (http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/management-systems/integrated). Pozostałe elementy tego systemu mogą być różne, w zależności od przedsiębiorstwa. Najczęściej wybierane są jednak normy takie jak: ISO 14001, czyli system zarządzania środowiskowego oraz OHSAS, czyli system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Dlaczego warto wdrożyć ZSZ?

Zintegrowane systemy zarządzania pozwalają na sprawne wdrożenie kilku systemów jednocześnie. Jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy dla przedsiębiorcy. ZSZ usprawniają zarządzanie w firmie i pozwalają na poprawę efektywności procesów, które w niej zachodzą. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania organizacja wchodzi na drogę ciągłego doskonalenia w wielu obszarach. Takie działanie przyspiesza rozwój w stosunku do firm konkurencyjnych, które nie podjęły prób wdrożenia ZSZ. Wprowadzenie zasad certyfikowanych norm w kilku obszarach jednocześnie pozwala też na poprawę bilansu ekonomicznego. Dzięki uporządkowaniu działania firmy spadają koszty jej funkcjonowania, a jednoczesny wzrost efektywności i jakości prowadzi do zwiększenia przychodów. Warto też zauważyć, że firmy, które posiadają prestiżowe certyfikaty cieszą się też większym zaufaniem klientów.

Ostatnie komentarze
  1. malik

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe