10 pomysłów na biznes typowo kobiecy.

Masz dość pracy na etacie? Brakuje Ci zajęcia, w którym mogłabyś się spełniać? Sprawdź nasze pomysły na typowo kobiecy biznes!

1. Doradca dla ciężarnych i kobiet po porodzie

Doradca dla kobiet w ciąży i tuż po porodzie, zwany również doula. Doulami najczęściej zostają kobiety, które same są matkami i wiedzą, czego potrzeba kobiecie w ciąży oraz bezpośrednio po urodzeniu dziecka. Wiele kobiet, które po raz pierwszy zostają matkami, nie wiedzą jak się do tego przygotować. Niestety nie każda ma ten komfort, że pod ręką znajduje się mama lub babcia, która podpowie, co robić. W takich sytuacjach ratunkiem okazuje się doula, która doradzi przy wyborze wyprawki oraz będzie towarzyszyć ciężarnej w trudnych dla niej dniach.

2. Rękodzieło

Kobietom nie można również odmówić zdolności manualnych i pomysłowości. Bardzo często z niczego potrafią zrobić coś pięknego. Niektóre z nich świetnie sobie radzą w rękodziele. Robią na drutach i szydełkach, szyją, haftują, strugają w drewnie oraz ręcznie malują. Dzięki nim na rynku pojawiają się oryginalne i wyjątkowe ubrania, zabawki, torby, jak również dekoracje do domu. Co ciekawe, w rękodziele można wykorzystać praktycznie wszystko, nawet to, co oferuje natura, a efekty pracy potrafią robić piorunujące wrażenie.

3. Sklep z artykułami dla niemowląt i dzieci

Nikt nie potrafi tak dobrze określić, jakie potrzeby mają niemowlęta i dzieci, jak matki. To one jeszcze przed porodem studiują poradniki, przeszukują tysiące sklepów, by skompletować wyprawkę dla nowego członka rodziny. Można śmiało powiedzieć, że w krótkim czasie stają się ekspertami. Wiele kobiet decyduje się założyć własny sklep z artykułami dla niemowląt oraz dzieci, w którym oferują wszystkie potrzebne produkty.

4. Stylizacja paznokci

Stylizacja paznokci to również idealny biznes dla pań, które interesują się ich zdobieniem i malowaniem. Skoro potrafimy na swoich paznokciach tworzyć cuda, to i takie same efekty uda się osiągnąć na paznokciach koleżanek, przyjaciółek oraz klientek. Wystarczy kupić potrzebne przybory i można zacząć działać.

5. Mobilny catering

Kobiety kochające gotować świetnie sobie w branży cateringowej. To idealna okazja nie tylko do zarobku, ale również zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych szerszemu gronu.

6. Perfekcyjna pani domu

Wydawać by się mogło, że umiejętność sprzątania jest czymś naturalnym. Nic bardziej mylnego. Wiele osób nie umie sprzątać, więc tutaj potrzeba perfekcyjnej pani domu. Jej zadanie polega nie tylko na wysprzątaniu domu/mieszkania klientów, ale również nauczenie ich, jak utrzymać porządek.

7. Fryzjerka z dojazdem do klienta

Zamiast zatrudniać się w zakładzie pracy lub otwierać własny biznes, wiele kobiet świadczy usługi u klientów. Dojeżdżają z własnym sprzętem, klient jedynie musi przygotować głowę do strzyżenia.

8. Amatorska sesja zdjęciowa

Profesjonalnych fotografów jest mnóstwo, lecz na ich usługi nie stać każdego. Idealnym rozwiązaniem okazuje się znalezienie kogoś, kto kocha fotografię, lecz zajmuje się nią amatorsko. Wiele pań sprawdza się w roli fotografa i cieszą się ogromnym powodzeniem.

9. Niania

Nikt nie sprawdza się lepiej w roli opiekunki do dzieci jak kobieta. Mają wrodzony instynkt macierzyński, więc nawet obce dzieci potrafią otoczyć miłością i opieką.

10. Usługi ogrodnicze

W przycinaniu krzewów sprawdzają się ogrodnicy, lecz w przypadku pielęgnacji kwiatów to kobiety radzą sobie lepiej. Potrafią to robić z uczuciem i dokładnością, więc ogrody później zachwycają nas swoim nietuzinkowym wyglądem.

Tekst opracowany wspólnie z Hurtownia dekoracji Czakos.pl

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe