Franczyza Sushi – co dalej? Czas na biznes plan!

Gratulacje! Zdecydowałeś, że posiadanie franczyzy sushi to właściwa inwestycja dla Ciebie. Być może już zdecydowałeś o rodzaju franczyzy, a może nawet o marce franczyzy, którą zamierzasz realizować.

Franczyza Sushi – co dalej?

Finansowanie. Zabezpieczenie funduszy potrzebnych do urzeczywistnienia marzeń o franczyzie. Jeśli nie należysz do szczęśliwców, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy zaoszczędzonych na pokrycie kosztów, prawdopodobnie będziesz szukać pożyczkodawcy, który pokryje różnicę między kwotą pieniędzy, którą obecnie musisz zainwestować, a kwotą pieniędzy potrzebną do otwarcia i utrzymania biznes franczyzowy aż do „wyjścia na zero”. Wyjście na rentowność to moment w życiu firmy, w którym operacja zaczyna przynosić zyski, a franczyza sushi zaczyna przynosić korzyści.

Aby przekonać pożyczkodawców, że jesteś wart ich pieniędzy, kluczowe jest stworzenie biznesplanu. Pożyczkodawcy używają biznesplanu jako przewodnika do oceny, czy potencjalny franczyzobiorca jest na drodze do sukcesu i rentowności.

Aby zatwierdzić pożyczki, pożyczkodawcy chcą mieć jasne, proste konto firmy, która ma zostać otwarta, zaangażowanych darczyńców i – być może najważniejsze – mieć perspektywę, kiedy pożyczone pieniądze zostaną prawdopodobnie spłacone.

Do spotkania z pożyczkodawcą warto przygotować się tak, jak student studiów wyższych przygotowałby się do prezentacji obrony pracy magisterskiej. W obu przypadkach celem osoby (lub osób) udającej się na spotkanie jest przeprowadzenie odpowiedniego poziomu badań niezbędnych do kompetentnego poparcia deklarowanych roszczeń dotyczących pożądanego rezultatu (czy to nadanie tytułu magistra student lub zaciągnięcie pożyczki dla potencjalnego franczyzobiorcy, który bardzo chce aby jego franczyza sushi faktycznie przynosiła zyski).

Ważna uwaga: biznesplan służy nie tylko do zarabiania pieniędzy.

Biznesplan nie tylko pomaga w uzyskaniu finansowania, ale także zmusza do dokładnego przyjrzenia się inwestycji, którą zamierzasz dokonać, a którą w tym przypadku jest franczyza oferta. Daje szansę przewidywania wyzwań związanych z otwieraniem firmy i złagodzenia nierealistycznych oczekiwań.

W miarę upływu czasu i wchodzenia w posiadanie franczyzy, utworzony biznesplan powinien być aktualizowany i używany jako przewodnik pomagający osiągnąć cele franczyzy.

Tworzenie biznesplanu nie musi być skomplikowane.

Biznesplan nie ma znormalizowanej długości, ale żaden pożyczkodawca nie chce czytać prezentacji w powieści. Najważniejsze jest to, że plan jest wystarczająco dokładny, aby pokazać, że wybrana przez Ciebie franczyza gastronomiczna sushi to naprawdę najlepsza franczyza i ma objąć wszystkie aspekty Twojej indywidualnej franczyzy. Chcesz dać pożyczkodawcy pewność, że jesteś gotów podjąć się zarządzania biznesem, który przyniesie zysk w rozsądnym czasie. Kluczem jest zebranie odpowiednich informacji, aby odpowiedzieć na zastrzeżenia pożyczkodawców, z którymi się spotkasz. W tym przypadku otwarcie firmy franczyzowej daje znaczącą przewagę nad niezależną firmą.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe