Testerzy leków – czy wiedzą na co się zgadzają?

Wszystkie leki, jakie są wprowadzone do obrotu, są gruntownie przebadane i przetestowane w badaniach laboratoryjnych. Takie badania to jednak zwykle za mało – podobnie jak wiele innych produktów, wymagają testowania na żywym organizmie. Leki testowane są więc przez osoby, które decydują się na udział w badaniach klinicznych za wynagrodzeniem.

Testerzy leków zgłaszają się do badań organizowanych przez wyspecjalizowane ośrodki zajmujące się tego rodzaju działaniem. W Polsce jest ich ponad 1000, a rocznie w testach bierze udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Oczywiście, są to badania w pełni kontrolowane, a ich uczestnicy stale znajdują się pod kontrolą lekarzy i innych służb medycznych. Zostać testerem leków nie jest tak prosto, jak by się to mogło wydawać. Przede wszystkim, trzeba być osobą zdrową, przebadaną przez lekarza i dopuszczoną do badania. Warto o tym pamiętać, jeśli decydujemy się na testowanie leków czy suplementów – jeśli jakaś firma wymaga od nas przyjmowania jakichkolwiek preparatów bez choćby wstępnego badania, raczej trudno mówić tu o działaniu zgodnym z przepisami.

Na co godzą się uczestnicy testów?

Osoby, które są zakwalifikowane do testowania leków czy produktów leczniczych, są bardzo dokładnie informowane na temat tego, jak badanie będzie wyglądało, co będą przyjmowały, jakie działanie dany preparat ma wykazywać. Trzeba pamiętać, aby dokładnie zapoznać się z całym regulaminem badań, aby niczego w trakcie nie przeoczyć. Niedopuszczalne jest testowanie kilku produktów naraz lub w krótkich odstępach czasu. Po zakończeniu jednego badania osoba testująca leki powinna mieć co najmniej kilka tygodni przerwy, zanim będzie mogła przystąpić do kolejnych badań. Testy leków odbywają się za wynagrodzeniem i to niemałym. Jego wysokość w dużym stopniu zależy od tego, jak długo trwa badanie. W trakcie jednego cyklu testowania możliwe jest zrobienie nawet kilku tysięcy złotych. Z pewnością jest to opłacalne zajęcie, trzeba jednak pamiętać, że nie zawsze obojętne dla naszego zdrowia. Warto więc decyzję o testowaniu leków podejmować rozważnie.

A może testowanie kosmetyków?

Testowanie leków, choć na pewno opłacalne, nie zawsze jest możliwe. Czasem może się okazać, że stan zdrowia chętnej do testowania osoby nie pozwala na wzięcie udziału w badaniach. Lekarze nie dopuszczą do testowania osób, które mają choroby przewlekłe lub nagłe. Wtedy dobrym pomysłem może być testowanie kosmetyków lub innych produktów, które nie mają bezpośredniego wpływu na nasz organizm. Testowanie kosmetyków to doskonały pomysł dla osób, które chcą sobie nieco dorobić, a jednocześnie mieć możliwość korzystania z dobrej jakości produktów. W wielu przypadkach już sam kosmetyk ma dużą wartość i pozwala cieszyć się na co dzień preparatem, którego osoba testująca raczej nie kupiłaby sobie, gdyby miała po niego sięgnąć w aptece czy sklepie. Jeśli dopiero zastanawiasz się nad testowaniem kosmetyków lub innych produktów, zajrzyj na https://pomocnikodchudzania.pl/testowanie-kosmetykow-i-innych-produktow/ i przekonaj się, jak wiele masz możliwości.

Polecamy:
Dlaczego warto kupować środki czystości online?

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe