Jak pięknie sprzedawać kwiaty w pudełkach? Podstawowe wyposażenie kwiaciarni

Podstawowy sprzęt do florystyki jest wręcz podstawą tego biznesu. Za każdą dobrą kwiaciarnią jest jej całe zaplecze robocze – pełna narzędzi niezbędne w tym handlu. Bez niego floryści nie byliby w stanie pracować z powodzeniem – to tak samo jak nigdy nie zobaczysz fryzjera bez szczotki do włosów lub szwaczki bez jej igły i bawełny! Dobrze zaopatrzony workbox, pełen podstawowych narzędzi, jest niezbędny, szczególnie jeśli potrzebujesz podróżować, aby wykonać pracę na miejscu np. dekoracje ślubne.

Każde plastikowe pudełko przyda się w zorganizowaniu tego wszystkiego – te z przegrodami są idealne – i są dostępne w większości dobrych sklepów dla majsterkowiczów. Ważne jest też, by taki workbox był łatwy do przenoszenia i wystarczająco kompaktowy do przechowywania.

Niezbędne przedmioty, jakie powinny się w nim znaleźć:

  • Nożyczki – do cięcia łodyg, drutów, wstążek itp.
  • Nóż – do cięcia łodyg. Zachowaj ostrożność, przechowując go w swoim pudełku, aby uniknąć niepotrzebnych wypadków.
  • Sekatory – używane do cięcia grubych łodyg drzewnych. Zasady bezpieczeństwa jak powyżej.
  • Druty – służą do podpierania, kontrolowania i kotwiczenia materiałów, gdy tworzysz projekt taki jak flower box na Rose du Château lub do wydłużania łodyg. Druty występują w różnych rozmiarach. Dobrym pomysłem jest trzymanie ich w oddzielnych pudełkach lub pojemnikach, ponieważ końce mogą być dość ostre, a także warto przechowywać druciki o różnych rozmiarach oddzielnie – dla łatwego dostępu. Poza tym należy przechowywać je w suchym miejscu, aby uniknąć ich zardzewienia.
  • Taśma – służy do ukrywania drucików i uszczelniania końców łodyg. Zwykle są dwa rodzaje taśm – jedna wykonana z bardzo drobnego tworzywa sztucznego, która rozciąga się na drutach, łodygach itp. – jest giętka, gdy rozgrzewa ją twoja ręka, podczas gdy druga jest bardziej jak papier krepowy, który jest lekko lepki.
  • Taśma klejąca – taśma samoprzylepna służy do mocowania różnych elementów.
  • Pistolet do klejenia – Używany do mocowania wstążki do piankowych podstaw, czy też mocowania ozdób do kwiatów przy tworzeniu bukietów.
  • Zszywacz – służy do mocowania wstążki lub tworzenia podstawy wstążki. Używaj go ostrożnie.

Inne ważne elementy wyposażenia

Gąbka florystyczna – występuje w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, zaprojektowanych tak, aby pasowały do różnych pojemników. Powinna być przechowywana w suchym miejscu, aby uniknąć dostania się do niej wilgoci. Uważaj podczas używania gąbki, ponieważ jej małe kawałki mogą dostać się do do oczu i powodować podrażnienia. Pianka kwiatowa jest ogólnie ognioodporna.

Kontenery – istnieje ogromny wybór pojemników o różnych kształtach i rozmiarach, zazwyczaj wykonanych z plastiku, które idealnie nadają się do kompozycji kwiatowych. Powinny być przechowywane z dala, aby nie zaśmiecać obszaru roboczego.

Celofan / papier do pakowania itp. – do zawijania kwiatów. Zwykle na rolce przymocowanej do ściany w celu ułatwienia jego użycia.

Pudełka – do transportu kwiatów, które będą podróżować w pewnej odległości. Je również przechowuj je na uboczu.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe