Praca w wielkiej korporacji – jakie korzyści niesie ze sobą?

business-works

Podejmując nową pracę, nierzadko martwimy się, jak będzie ona wyglądała. Zatrudnienie w dużej korporacji to z jednej strony ogromna radość, a z drugiej znaczne obawy. Jak to będzie? Czy prawdą jest to, co się mówi o tego rodzaju zatrudnieniu? Wśród opinii, krążących między znajomymi praca w korporacji jest wycieńczająca, a atmosfera w takim miejscu pozostawia wiele do życzenia.

Uważa się, że wielka korporacja to anonimowość pracowników, wyścig szczurów i szybsze niż przeciętnie wypalenie zawodowe. Na ile takie stereotypy są prawdziwe? Jakie są korzyści z tego rodzaju pracy?

Możliwość rozwoju

To, co niewątpliwie jest zaletą pracy w korporacji, to otwarta droga kariery. Zatrudniając się w takim miejscu najczęściej możemy liczyć na pełny etat i dobre wynagrodzenie. Otrzymujemy również coś, czego nie znajdziemy pracując w sferze budżetowej lub w mniejszej firmie. Rozbudowana hierarchia stanowisk sprawia, że dosyć powszechna jest możliwość zmiany swojego stanowiska na wyższe i lepiej płatne.

Oznacza to, że pracownik ma motywację do wytężonej pracy, bowiem przyszłe profity są namacalne – widzi bowiem swoich przełożonych, którzy zaczynali od takiego samego poziomu jak on. W dużej korporacji dokładnie wiadomo, co należy robić, żeby możliwe było wspinanie się po szczeblach kariery. Małe przedsiębiorstwa tego nie zaoferują. Awans często jest niemożliwy w takich firmach, ponieważ tam liczy się każdy grosz.

Dodatki

Często duże korporacje oferują swoim pracownikom szereg udogodnień, które wpływają na jakość wykonywanej pracy, motywację, a także zadowolenie z wykonywanych obowiązków. Osoby zatrudnione w takich firmach mogą zatem liczyć na premie o wiele częściej niż osoby zatrudnione w innych miejscach. Warto pamiętać o tym, że nadgodziny zawsze są płatne.

Dodatkowo nierzadko pracodawca zapewnia służbowy laptop, telefon lub samochód. Oprócz tego możemy liczyć również na wiele przywilejów. Wiele korporacji oferuje możliwość skorzystania z opieki prywatnej służby zdrowia, czy też z darmowych wejść na siłownię, kort tenisowy lub basen. Nie można zapominać również o częstych imprezach i eventach integracyjnych.

Podnoszenie swoich kwalifikacji

Pracownicy korporacji często wysyłani są na różnego rodzaju kursy i szkolenia. Nierzadko zdarza się, że firma sponsoruje kursy języków obcych, czy studia. Wiąże się to głównie z tym, że duże firmy, w odróżnieniu od tych mniejszych mają do dyspozycji zdecydowanie większe środki finansowe, które mogą przeznaczyć na szkolenie kadry. Po drugie personel zarządzający w korporacjach jest świadomy, że rozwój wymaga ciągłego doskonalenia umiejętności, a także utrwalania zdobytych wcześniej informacji.

Warto o tym pomyśleć nawet wtedy, kiedy praca w korporacji będzie jedynie jednym z punktów na drodze do celu. Szkolenia mogą pogłębić wiedzę pracownika, który przy okazji szukania nowego zatrudnieni będzie się mógł pochwalić zdobyciem nowych umiejętności. Wszelkiego rodzaju kursy, szkolenia i warsztaty będą bardzo dobrze wyglądały w naszym CV.

Ostatnie komentarze
  1. Ludwigk

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe