Jak rozkręcić biznes?

Masz pomysł na biznes i chcesz go zrealizować, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Wielu początkujących przedsiębiorców ma ten sam problem. Dobry pomysł, chęci i fundusze to podstawa stworzenia marki, która będzie przynosiła zyski i satysfakcję. Podpowiadamy, jak zacząć realizować swoje marzenia i nie przepłacić!

Adres i księgowość

Załatwianie formalności jest niezwykle czasochłonne i powinno iść w parze ze znalezieniem dogodnej lokalizacji na biuro. Nie zawsze jednak jest ono fizycznie potrzebne. Jeżeli Twój biznes będzie opierał się o działalność internetową, to warto rozważyć biuro wirtualne w Warszawie Śródmieście. Wybieraj spośród pakietów, które Cię satysfakcjonują. Oprócz adresu do rejestracji i korespondencji, otrzymujesz również opcję odbioru przesyłek i paczek – nawet tych poleconych. Dodatkowo otrzymasz powiadomienie na maila o poczcie, a także skan korespondencji. Wygodnym rozwiązaniem jest również dedykowany numer telefonu z przekierowaniem na inny telefon. Biuro wirtualne w centrum Warszawy daje Ci również prestiżową lokalizację, którą możesz wykorzystać w celach marketingowych.

Dodatkową opcją jest możliwość skorzystania z opieki księgowej. Kompleksowo i profesjonalnie, w oparciu o KPiR lub Ryczałt. Sporządzanie rocznego sprawozdawania finansowego również nie będzie problemem. To rozwiązanie, które wiele ułatwia i sprawdzi się dla początkujących przedsiębiorców, którzy chcą zaoszczędzić na stracie oraz dla średnich firm, które stawiają na pracę zdalną pracowników. Warto korzystać z udogodnień, które oferuje XXI wiek i przekonać się do wirtualnych biur!

Formalności i papierologia 

Na początku niezbędne będzie załatwienie wszelkich formalności, które umożliwią Ci legalne prowadzenie działalności. Niezbędne jest złożenie wniosku w o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Już na tym etapie podajesz nazwę firmy, przedmiot działalności, siedzibę i miejsce prowadzenia działalności, a także datę rozpoczęcia działalności. Złożenie wniosku jest bezpłatne i można dokonać tej czynności przez internet.

Rejestrując firmę, zostajesz wpisany do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, czyli zostaje Ci nadany numer REGON. Płatnik jest zgłoszony do ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Jeżeli zamierzasz zatrudniać pracowników, to konieczne jest również zgłoszenie do Powiatowej Inspekcji Pracy. W przypadku działalności opartej o kontakt z żywnością, konieczne będzie uzyskanie pozytywnej opinii Powiatowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej. Kiedy uzyskasz już niezbędne pozwolenia, możesz ruszać z działalnością pełną parą. Powodzenia!

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe