Jaki kolor karoserii najbardziej kręci polskich kierowców?

Kiedy wybieramy nowy samochód z prezentowanej oferty, stajemy przed możliwością dopasowania naszych oczekiwań do różnych rozwiązań kolorystycznych. Od wielu już lat w Internecie krąży przezabawny mem, pokazujący parking zapełniony kolorowymi samochodami 30 lat temu oraz ich odpowiednikami w jednym, metalicznym, charakterystycznym dla dzisiejszych czasów kolorze. Czy w kwestii wyboru koloru samochodu Polacy są naprawdę aż tak przewidywalni?

Jakie kolory samochodów lubimy najbardziej?

Na polskich drogach obecnie można zauważyć znaczne nawiązanie do tradycji. Niejeden blacharz Gliwice jest zdziwiony faktem, gdy do zakładu za każdym razem trafiają auta do naprawy, gdzie niemal za każdym razem wymieniana jest blacha o tym samym kolorze. Czy aż tak boimy się oryginalności? Ostatnia dekada w kwestii doboru kolorystyki samochodu jest wolna od jakiejkolwiek ekstrawagancji. Blacharz Gliwice https://mercedesyzjaponii.pl, zaufany specjalista w dziedzinie naprawy samochodów, sporządził specyficzny ranking w ciągu ostatnich lat. Na jego podstawie sprawdzić można, jakie kolory samochodów najbardziej przypadły Polakom do serc. Zauważyć możemy więc ogromny wpływ odcieni:

  • czerni
  • szarości
  • bieli
  • srebra
  • zieleni
  • czerwieni
  • niebieskiego

Samochód pastelowy czy intensywny?

Blacharz Gliwice zauważył również, iż pastelowe odcienie samochodów nie odniosły w oczach polskich kierowców tak sporego sukcesu jak np. w Czechach czy na Słowacji. Zwraca się również uwagę na to, by błędnie nie przypisywać gustu kierowcom ze względu na płeć. Wielu osobom wydaje się, że kobiety, jeśli chodzi o barwę samochodu, lubią kolory cukierkowe i słodkie. Prawda jest zupełnie inna. Większość Polek zamiast intensywnych, często też krzykliwych barw samochodów częściej stawia na rozwiązania stonowane, wręcz nierzucające się w oczy. Panom odpowiada metaliczny połysk. Auta z metaliczną powłoką i kolorem w wielu kręgach stały się symbolami dobrego usytuowania i wysokiej pozycji społecznej. Jak widać, ekstrawagancja dotyczy w naszym kraju bardziej sposobu prowadzenia samochodu, aniżeli jego wyglądu.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe