Pellet dębowy – dlaczego warto zainwestować?

Wielkość pelletu ma znaczenie

Pellet jest produkowany w postaci granulatu o wielkości 6 mm i 8 mm. Biorąc pod uwagę walory energetyczne, nie ma to żadnego znaczenia. Jednakże jeśli odniesiemy te wielkości do ogrzewanego budynku, to pellet 6 milimetrowy będzie bardziej wydajny do domów jednorodzinnych. 8 milimetrowy produkt będzie bardziej nadawał się do kotłów o większej pojemności, zwłaszcza do budynków użyteczności publicznej. Przed zakupem tego produktu warto wziąć pod uwagę sposób jego wykorzystania

Jeśli pellet, to tylko z certyfikatem

Przy zakupie pelletu trzeba zwracać uwagę na jego rodzaj. W sprzedaży mamy do wyboru pellet liściasty, iglasty, a także jego mieszane odmiany. Niestety można też natknąć się na podróbki miernej jakości, które będą mało wydajne i bardziej zanieczyszczające. Jeśli pellet nie ma odpowiedniego certyfikatu najlepiej omijać go z daleka. Używanie takiego paliwa może się wiązać z utratą gwarancji na kocioł lub uszkodzeniami mechanizmów związanych ze spalaniem. Szczególnie szkodliwy będzie produkt zrobiony z odpadków po meblach lub drewnianych oknach albo z dodatkiem sklejki. Stosowanie do opału materiałów zawierających lakiery powoduje odkształcenia, dziury i ubytki, co będzie się wiązać z wymianą kotła i to w krótkim czasie.

DobryBrykiet.pl – sprawdzony skład pelletu w Warszawie
Pellet Warszawa
ul. Kosmowska 55, Borzęcin Duży
tel. 510 260 728
dobrybrykiet@gmail.com

Pellet dębowy – dlaczego warto wybrać ten produkt?

Szczególnie cenionym produktem tego rodzaju jest pellet dębowy. Wytwarza się go z pieczołowicie wybieranych trocin z drzew liściastych. Jego skład, to 90% materiału dębowego i 10% trocin z buka i jesionu. Tego typu produkt energetyczny stosuje się do pieców z podajnikiem automatycznym, a także kominków przystosowanych do tego typu materiału grzewczego. Przy tworzeniu dębowego pelletu wykorzystuje się nowoczesne techniki produkcyjne, dzięki którym do scalania produktu nie trzeba stosować żadnych materiałów lepiących. Taki pellet jest stosowany zarówno w domach mieszkalnych jak i zakładach produkcyjnych. Niska wilgotność wyprodukowanego w ten sposób paliwa odznacza się wysoką wydajnością podczas procesu spalania. Natomiast powstały popiół nie przekracza 1-2% spalanego materiału. Każdy, kto poszukuje wysokiej jakości produktów grzewczych powinien się zastanowić nad pelletem dębowym.

Czym różni się pellet sosnowy od dębowego?

Pellet sosnowy różni się pod wieloma względami od pelletu dębowego. Na czym polega różnica? Przede wszystkim produkty te mają odmienny kolor, inną moc grzewczą oraz charakteryzują się innym zapachem, uwalnianym podczas spalania. Plusem pelletu sosnowego jest dobre spalanie. Nie ma wówczas potrzeby na regulację natężenia podmuchu. Jeden i drugi produkt jest przyjazny dla środowiska, a powstały w procesie grzewczym popiół, można śmiało wykorzystać do użyźniania ogródka.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe