Zatroszcz się o swoich pracowników

Możesz oferować wysokie zarobki, przechwalać się w mediach wynikami, a na święta wszystkim wysyłać życzenia sms-em – ale tymi sposobami nie uchronisz swoich pracowników przed wypaleniem i przemęczeniem. Ale wystarczy naprawdę niewiele, choćby wyposażenie miejsca pracy w nowoczesne fotele biurowe, aby zwiększyć ich komfort. A wraz z nim podniesie się jakość wykonywanej przez nich pracy.

Poznajmy się

O ile nie prowadzisz jednoosobowej działalności, to najprawdopodobniej zatrudniasz przynajmniej kilka osób, albo nawet kilkaset w przypadku olbrzymich korporacji. Rzadko kiedy w takiej sytuacji można sobie pozwolić na pracę w całkowitej samotności, a grupowe projekty wręcz wymagają dobrej współpracy. Ale jak sprawić, żeby często całkiem różne charaktery potrafiły się ze sobą porozumieć?

Badania naukowców dowiodły, że wspólne wyjścia pomagają zacieśniać relacje w zespole, pielęgnują zdrową atmosferę, a także ułatwiają komunikację wśród osób często różniących się temperamentami i metodami pracy. Szczególnie te ostatnie potrafią rodzić konflikty, ale integracja polegająca na zabawie i odpoczynku skutecznie ugasi spięcia, na długo zanim te zdążą zaiskrzyć wśród Twoich współpracowników.

Wygoda przede wszystkim

Czy wyobrażasz sobie każdego dnia przesiadywać w pracy na niewygodnym krześle? Dokuczliwy ból pleców potrafi utrudnić wykonywanie obowiązków nie gorzej niż przeziębienia unoszące się w powietrzu. Istnieje jednak śmiesznie proste rozwiązanie – wyposaż miejsce pracy w nowoczesne fotele biurowe! Wcale nie muszą to być najbardziej luksusowe modele z podgrzewanymi siedzeniami, masażerami i wbudowanymi głośnikami.

Przy wyborze należy się kierować się tym, czy dany fotel dobrze będzie się dostosowywał do pleców pracownika, czy będzie wymuszał na nim właściwą postawę, zamiast pozwalać na ciągłe pochylanie się i nadwerężanie kręgosłupa. Nowoczesne fotele biurowe o odpowiednio wyprofilowanych oparciach i siedziskach zadbają o zdrowie Twoich pracowników lepiej niż masaże, a praca przy biurku stanie się czystą przyjemnością.

Przez żołądek do serca

Nie trzeba chyba nikomu mówić, że pusty żołądek nie sprzyja pracy. Burczący, ściskający się z głodu brzuch skutecznie odciąga uwagę od obowiązków, a myśli wędrują ku kanapkom czekającym w lodówce. Niektórzy pewnie przynoszą sobie jedzenie z domu, inni zamawiają albo korzystają z dobroci pobliskiego bistro. Ale czy wiesz, co każdy z Twoich pracowników doceniłby pełną gębą?

Dzień Darmowej Wyżerki. Tak, używamy tutaj mało eleganckiego słowa „wyżerka”, bowiem tego jedzenia powinno być tak dużo, aby wszyscy się najedli. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać trudne do zorganizowania, ale bez obaw – pracownicy sami będą podejmowali tak ciężkie decyzje, daj im tylko taką możliwość. Zdecyduj się na jeden dzień w miesiącu, kiedy będą oni mogli razem zdecydować o zamówieniu jedzenia na koszt firmy. Gwarantujemy, że tego dnia zawsze będzie wysoka frekwencja w pracy.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe