Handel akcesoriami gsm – ile dorobisz się na takim biznesie?

W jaki sposób można rozkręcić swój biznes? Handel dowolnym towarem jest w dzisiejszych czasach prosty jak nigdy dotąd. Wszystko czego trzeba, aby zacząć zarabiać na odsprzedawaniu różnych sprzętów to nieco pieniędzy, czasu oraz dostęp do internetu. Można przebierać w dziesiątkach stron na których organizowane są internetowe aukcje i transakcje. Niemal na każdej z nich jest możliwość uprzedniego skontaktowania się z klientem. Na sporadycznej sprzedaży używanych sprzętów nie da się jednak wyżyć, dlatego najrozsądniej jest załatwić sobie stały dostęp towaru ze sprawdzonego źródła. Tacy indywidualni sprzedawcy są dla producentów akcesoriów gsm świetną alternatywą dla dużych sieci sklepów.

Taki handel to w dużej mierze szara strefa, dlatego nie płaci się przy nim sporej części podatków, co przekłada się na niższe ceny. Wielu ludzi decyduje się na kupno tych urządzeń właśnie poprzez internet ze względu na wygodę oraz możliwość zaoszczędzenia pewnej ilości pieniędzy. Alternatywą jest oczywiście tradycyjna forma sprzedaży, a mianowicie stoisko bądź niewielki lokal. W przypadku akcesoriów gsm sprawa wygląda jednak nieco inaczej – ich nabywcami są w głównej mierze ludzie młodzi, którzy zdecydowanie większym zaufaniem darzą internet. W przypadku elektroniki stoiska wywołują z reguły złe skojarzenia, takie jak podróbki, brak gwarancji, używane bądź uszkodzone egzemplarze.

Od czego powinno się zacząć?

Telefon jest urządzeniem o ogromnej ilości funkcji, jednak czasem konieczne może okazać się nabycie jakiś dodatkowych gadżetów. Tutaj właśnie możesz dowiedzieć się, co jest najlepsze dla początkującego sprzedawcy sprzętów gsm. Pierwsza na myśl przychodzi chyba ładowarka. Prawdopodobnie każdy miał w swoich życiu taką sytuację, że jego jedyna, dołączona do telefonu przy zakupie ładowarka uszkodziła się bądź zgubiła. Teraz jest to już nieco mniejszy problem, ponieważ za wyjątkiem Apple, telefony produkowane są będąc dopasowane do jednej, uniwersalnej ładowarki na wejście USB. Wciąż jednak gdzieś takową trzeba nabyć, dlatego swój interes najlepiej rozwinąć od takich właśnie towarów o dużym popycie.

Na jakich akcesoriach najłatwiej jest się dorobić?

Dużą wadą smartfonów jest to, że fabrycznie mają raczej małe zasoby pamięci. Problem ten można rozwiązać bardzo łatwo – wystarczy dodatkowa karta mikroSD, która potrafi nawet podwoić dostępne na telefonie miejsce. Nie są one drogie, karty takie o średniej jakości to kwestia piętnastu, maksymalnie trzydziestu złotych.

Przy dobrej reklamie mogą się one jednak sprzedać o wiele drożej. Jako akcesoria gsm wlicza się również między innymi etui na telefony, słuchawki i power banki. Wiele z nich dołączanych jest już przy zakupie komórki, ale często się psują, co można łatwo wykorzystać. Ludzie lubią otaczać się markowymi produktami, dlatego dobierając swoje towary tak, aby dobrze komponowały się z popularnymi w Polsce telefonami, można przekonać do siebie o wiele więcej potencjalnych klientów. Warto choćby zaopatrzyć się w modele o kolorze czarnym, które są spotykane najczęściej.

Pozostaw swój komentarz

Pomocne narzędzia i artykuły:

KURSY WALUT - Notowania giełdowe